Maxime
Dominguez

Maxime Dominguez to szwajcarski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2023 roku zawodnik Gil Vicente, gdzie trafił z Rakowa Częstochowa. Zdobywca Pucharu Szwajcarii i były młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Łukasz Skwiot/Cyfrasport
Imię i nazwisko Maxime Dominguez
Data urodzenia 1996-02-01
Miejsce urodzenia Genf
Narodowość Szwajcaria
Aktualny klub Gil Vicente FC
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 63 kg
Wzrost 173 cm

Maxime Dominguez – kariera

Maxime Dominguez jest wychowankiem szwajcarskiego klubu Servette. To tam też zadebiutował w piłce seniorskiej, gdzie zwrócił uwagę wielkiego FC Zurich. Zespół ten najpierw wypożyczył go do swojej ekipy U21, a następnie wykupił za 200 tysięcy euro. Dominguez nie zwojował Zurychu – w pierwszej drużynie zagrał tylko trzy mecze, ale mógł dopisać do swojego CV wygranie Pucharu Szwajcarii w sezonie 2015/2016.

Latem 2016 roku za ćwierć miliona euro przeniósł się do Lausanne-Sport. Tam udało mu się opuścić korzenie. Opuścił klub po aż czterech latach, mając na koncie 67 rozegranych spotkań. Sezon 2020/2021 spędził w Neuchatel Xamax, a następnie, już jako wolny zawodnik, trafił do Miedzi Legnica.

W Fortuna 1 Lidze był jednym z wyróżniających się graczy, dlatego też zainteresował się nim Raków Częstochowa. Dominguez szybko zadebiutował w zespole Medalików podczas przegranego meczu o Superpuchar Polski. W drugiej linii ówczesnych mistrzów kraju zrobiło się tłoczno, toteż Medaliki przystały na sprzedaż Szwajcara do Gil Vicente za 200 tysięcy euro. Tym samym w przeciągu kilku tygodni zarobiły na pomocniku znaczne pieniądze – ostatecznie trafił on do Częstochowy jako wolny agent.

Dominguez regularnie reprezentował Szwajcarię na szczeblach młodzieżowych. Nigdy nie zadebiutował jednak w seniorskiej kadrze.

Maxime Dominguez – aktualności