Javier
Manquillo

Javier Manquillo to hiszpański piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2017 roku zawodnik Newcastle United. Mistrz Hiszpanii z Atletico Madryt. Były młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

19
IMAGO/John Patrick Fletcher
Imię i nazwisko Javier Manquillo
Data urodzenia 1994-05-05
Miejsce urodzenia Madryt
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja prawy obrońca
Waga 76 kg
Wzrost 178 cm

Javier Manquillo – kariera

Javier Manquillo jest wychowankiem Atletico Madryt. Już w wieku 17 lat zadebiutował w pierwszej drużynie w meczu Pucharu Króla przeciwko Albacete. Ostatecznie, jednak, prawy obrońca rozegrał zaledwie 17 meczów dla Rojiblancos. Trzy z nich miało miejsce w ramach rozgrywek ligowych w sezonie 2013/2014, zakończonych mistrzostwem kraju dla Atletico. Tym samym defensor może poszczycić się medalem za ten tytuł.

W 2014 roku Liverpool wypożyczył Manquillo, ale nie zdołał wówczas podbić Anglii. Kolejny sezon spędził w Olympique’u Marsylii, a jeszcze następny w Sunderlandzie. Wreszcie, latem 2017 roku Newcastle United postanowił zakontraktować prawego obrońcę na stałe, płacąc Atletico pięć milionów euro.

W zespole Srok pełni głównie rolę rezerwową. Manquillo grywał w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii. Brał udział w mistrzostwach Europy do lat 19 i mistrzostwach świata do lat 20. Nigdy jednak nie zadebiutował w seniorskiej kadrze La Rojy.

Javier Manquillo – aktualności