Japhet
Tanganga

Japhet Tanganga to angielski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Zawodnik Tottenhamu, który obecnie jest wypożyczony do Augsburga. Były młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

39
IMAGO/Mark Cosgrove/News Images
Imię i nazwisko Japhet Tanganga
Data urodzenia 1999-03-31
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub FC Augsburg
Pozycja środkowy obrońca
Waga 76 kg
Wzrost 184 cm

Japhet Tanganga – kariera

Japhet Tanganga dołączył do szkółki Tottenhamu w wieku dziesięciu lat. Od małego imponował warunkami fizycznymi i swoim podejściem. Gdy miał 20 lat podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Spurs. Niedługo później zadebiutował w seniorskiej drużynie. Miało to miejsce w meczu Pucharu Ligi przeciwko Colchester United. Na debiut w Premier League musiał poczekać kolejnych kilka miesięcy.

W lipcu 2020 roku podpisał nową umowę, wiążącą go z klubem z północnego Londynu do 2025 roku. Niestety, od tamtego momentu na jego karierę mocno wpłynęły kontuzje. Wyłączyły go one, między innymi, z występów w okresie post-covidowym, a także z większości sezonu 2021/2022. W następnej kampanii, w której Tottenham przeżywał liczne zawirowania, pełnił głównie rolę rezerwowego.

Na sezon 2023/24 został wypożyczony do niemieckiego Augsburga.

Tanganga reprezentował Anglię w zespołach młodzieżowych od grupy wiekowej do lat 16. Nie zadebiutował jednak jeszcze w seniorskiej kadrze Synów Albionu.

Japhet Tanganga – aktualności