Jamal
Lewis

Jamal Lewis to zawodowy piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik Watfordu. Reprezentant Irlandii Północnej.

Czytaj dalej…

6
IMAGO/Dan Weir
Imię i nazwisko Jamal Lewis
Data urodzenia 1998-01-25
Miejsce urodzenia Luton
Narodowość Anglia
Aktualny klub Watford FC
Pozycja lewy obrońca
Waga 70 kg
Wzrost 178 cm

Jamas Lewis – kariera

Jako dziecko Jamal Lewis był utalentowanym lekkoatletą. Trenował w Luton Town, ale porzucił piłkę, by skupić się na innych dyscyplinach. Ta przerwa potrwała jednak tylko rok, w 2014 roku związał się bowiem z akademią Norwich City. Szybko awansował do kolejnych grup wiekowych, aż wreszcie, w grudniu 2017 roku zadebiutował w seniorskim zespole Kanarków. Niedługo później zanotował swój pierwszy mecz w wyjściowym składzie.

Coraz częściej pojawiał się na murawie, a pod koniec kampanii 2018/2019 wybrano go do drużyny sezonu Championship. Po awansie do Premier League utrzymał swoje miejsce w składzie, rozgrywając 28 spotkań.

Po debiutanckim sezonie w elicie parol na Lewisa zagięło Newcastle United. Sroki zapłaciły za niego 16,5 miliona euro. Niestety, na St. James’ Park obrońca nigdy nie pokazał pełni możliwości. W przełomowym dla Newcastle sezonie 2022/2023, Lewis rozegrał niewiele ponad sto minut. W lipcu 2023 roku został wypożyczony do Watfordu.

Lewis zadebiutował w reprezentacji Irlandii Północnej w 2018 roku i występuje w niej do dziś.

Jamal Lewis – aktualności