Jamaal
Lascelles

Jamaal Lascelles – kariera Jamaal Lascelles kształcił się w akademii Nottingham Forest. Od młodego wieku uznawany był za wielki talent. Tricky Trees już w 2011 roku odrzucili za niego ofertę w wysokości pięciu milionów funtów, która napłynęła z Arsenalu. Lascelles zadebiutował w pierwszym zespole już mając 19 lat. Klub zrozumiał, że defensor potrzebuje większej liczby

Czytaj dalej…

6
IMAGO/Conor Molloy/News Images
Imię i nazwisko Jamaal Lascelles
Data urodzenia 1993-11-11
Miejsce urodzenia Derby
Narodowość Anglia
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja środkowy obrońca
Waga 83 kg
Wzrost 188 cm

Jamaal Lascelles – kariera

Jamaal Lascelles kształcił się w akademii Nottingham Forest. Od młodego wieku uznawany był za wielki talent. Tricky Trees już w 2011 roku odrzucili za niego ofertę w wysokości pięciu milionów funtów, która napłynęła z Arsenalu.

Lascelles zadebiutował w pierwszym zespole już mając 19 lat. Klub zrozumiał, że defensor potrzebuje większej liczby minut. Dlatego też spędził on końcówkę sezonu 2012/2013 w drużynie z League One, Stevenage. Po powrocie do Nottingham podpisał nowy kontrakt, ale nie zaczął grać regularnie w seniorach. Dopiero w sezonie 2013/2014 dał się poznać jako pewny stoper, który stanowił o sile Tricky Trees. To wystarczyło, by zwrócić uwagę Newcastle United. Latem 2014 roku Sroki wykupiły Lascellesa za pięć milionów euro, ale Nottingham Forest zapewniło sobie jeszcze usługi wychowanka na kolejną kampanię. Tam jeszcze bardziej okrzepł.

Od pierwszego momentu w Newcastle dał się poznać jako lider, który nie boi mówić się bolesnej prawdy – nawet kolegom z zespołu. Minął zaledwie rok od jego przybycia, gdy Rafael Benitez mianował go kapitanem Srok. Od tamtej pory, gdy tylko jest zdrowy, Lascelles jest pewniakiem do gry w pierwszym składzie.

Defensor reprezentował Anglię na poziomach od U18 do U21. Nigdy nie zadebiutował jednak w seniorskim zespole Synów Albionu.

Jamaal Lascelles – aktualności