Fraser
Forster

Fraser Forster to angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Czterokrotny mistrz Szkocji z Celtikiem. Od 2022 roku zawodnik Tottenhamu. Były reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/John Patrick Fletcher
Imię i nazwisko Fraser Forster
Data urodzenia 1988-03-17
Miejsce urodzenia Hexham
Narodowość Anglia
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja bramkarz
Waga 93 kg
Wzrost 201 cm

Fraser Forster – kariera

Fraser Forster rozpoczął karierę w Newcastle United. Stamtąd wypożyczano go na krótko do Stockport City oraz Bristol Rovers, zanim spędził udany sezon w Norwich City. Wydatnie pomógł Kanarkom w awansie z League One do Championship i zwrócił na siebie uwagę Celticu. W Glasgow pierwsze dwie kampanie spędził ponownie na zasadzie wypożyczenia, aż wreszcie, w 2012 roku, przeniósł się tam na stałe za 2,5 miliona euro. Pomógł The Bhoys w wygraniu aż pięciu trofeów, w tym trzech mistrzostw kraju.

Latem 2014 roku, już jako uznany bramkarz, powrócił do ojczyzny. Southampton zapłaciło za niego 12,5 miliona euro. Przez pięć lat w zespole Świętych wyrósł na jednego z liderów zespołu i dobrze prezentował się w Premier League – przynajmniej do 2017 roku. Ostatnich kilkanaście miesięcy spędził głównie na ławce, przez co zdecydował się na powrót do Celticu. Jeszcze raz pomógł Szkotom w sięgnięciu po podwójną krajową koronę. Po powrocie do Southampton jego pozycja zanadto się nie zmieniła. Dlatego też latem 2022 roku zdecydował się zmienić ławkę Świętych na tę na stadionie Tottenhamu. Po kontuzji Hugo Llorisa wskoczył nawet do wyjściowego składu.

Forster zadebiutował w reprezentacji Anglii w 2013 roku. Jego bilans zamknął się na udziale w Euro 2016 oraz Mistrzostwach Świata w Brazylii, a także sześciu rozegranych meczach.

Fraser Forster – aktualności