Filip
Starzyński

Filip Starzyński to polski zawodnik występujący na pozycji pomocnika w Ruchu Chorzów. Były reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy 2016.

Czytaj dalej…

22
IMAGO/Grzegorz Wajda
Imię i nazwisko Filip Starzyński
Data urodzenia 1991-05-27
Miejsce urodzenia Szczecin
Narodowość Polska
Aktualny klub Ruch Chorzów
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 184 cm

Filip Starzyński – kariera

Filip Starzyński karierę rozpoczynał w juniorskich sekcjach drużyny Wicher Przelewice, ale przez Salos Szczecin trafił do akademii Ruchu Chorzów. W barwach Niebieskich zaliczył debiut w PKO BP Ekstraklasie w lutym 2012 roku. Po czterech latach w śląskim zespole spróbował swoich sił za granicą. Odszedł do belgijskiego Lokeren, ale trudno ten epizod nazwać szczęśliwym. Po pół roku wrócił do ojczyzny. Zagłębie Lubin najpierw go wypożyczyło, a po zakończeniu sezonu 2015/2016 wykupiło za pół miliona euro. W zespole z Lubina Starzyński był etatowym członkiem wyjściowego składu.

Po wygaśnięciu kontraktu z Zagłębiem Lubin, latem 2023 roku postanowił wrócić do Ruchu Chorzów, którego jest wychowankiem.

30-letni pomocnik zadebiutował w reprezentacji Polski w 2014 roku, a Adam Nawałka powołał go nawet na Euro 2016. Tam rozegrał on jedynie minutę w starciu z Ukrainą w grupie. Był to jego ostatni występ w biało-czerwonych barwach.

Filip Starzyński – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Filip Starzyński?

Filip Starzyński rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 22.

W jakich klubach grał Filip Starzyński?

Filip Starzyński w trakcie swojej kariery grał w klubach Wicher Przelewice, Salos Szczecin, Ruch Chorzów, KSC Lokeren i Zagłębie Lubin.