Fabian
Schaer

Fabian Schaer to szwajcarski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2018 roku zawodnik Newcastle United. Trzykrotny mistrz Szwajcarii z FC Basel, etatowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Dan Weir
Imię i nazwisko Fabian Schaer
Data urodzenia 1991-12-20
Miejsce urodzenia Wil
Narodowość Szwajcaria
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja środkowy obrońca
Waga 84 kg
Wzrost 188 cm

Fabian Schaer – kariera

Fabian Schaer rozpoczął karierę w szkółce Wil, gdzie bez problemów przebijał sięe przez kolejne szczeble wiekowe. Zadebiutował w pierwszym zespole już w wieku 18 lat. Rok później zdobył swoją pierwszą bramkę.

Silnie zbudowanym obrońcą szybko zainteresowały się większe marki. Latem 2012 roku Schaer przeniósł się do FC Basel. Trzy lata w Bazylei upłynęły pod znakiem sukcesów; stoper pomógł wygrać trzy mistrzostwa kraju z rzędu. Po tym okresie zdecydował się opuścić ojczyznę. Za cztery miliony euro przeniósł się do Hoffenheim.

W Niemczech przez dwa lata rozegrał zaledwie 32 spotkania. Dlatego też zdecydował się na przeprowadzkę do Hiszpanii, a konkretnie – do Deportivo La Corunii. Tam pokazał się z na tyle dobrej strony, że zaufało mu Newcastle United. W zespole Srok gra niemal zawsze, jeśli jest zdrowy. Stanowi podporę drużyny prowadzonej obecnie przez Eddiego Howe’a.

Schaer zadebiutował w reprezentacji Szwajcarii w 2013 roku. Od tamtej pory wziął udział w trzech edycjach mistrzostw świata (2014, 2018, 2022) i dwóch mistrzostwach Europy (2016 i 2021).

Fabian Schaer – aktualności