Fabian Piasecki – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoFabian Piasecki
Data urodzenia4 maja 1995 roku
Miejsce urodzeniaWrocław
NarodowośćPolska
Aktualny klubRaków Częstochowa
Pozycjaśrodkowy napastnik
Waga77 kg
Wzrost1,86 m

Fabian Piasecki – aktualności

Fabian Piasecki – kariera

Swoją piłkarską karierę Fabian Piasecki rozpoczynał w młodzieżowych zespołach oraz rezerwach Górnika Zabrze. W sezonie 2013/2014 zaliczył wypożyczenie do Rozwoju Katowice, a w 2016 roku został definitywnie wytransferowany do Olimpii Zambrów. W drugoligowym wówczas zespole spisał się bardzo dobrze, co zaowocowało szybkimi przenosinami do Miedzi Legnica

W 2019 roku trafił do Zagłębia Sosnowiec, a kolejny sezon był dla niego przełomowy. Z dziewiętnastoma trafieniami został królem strzelców pierwszej ligi, ściągając na siebie zainteresowanie klubów Ekstraklasy. Rok po przenosinach do Sosnowca czekała go kolejna przeprowadzka, tym razem do Wrocławia.

W Śląsku radził sobie ze zmiennym szczęściem, jednak nigdy nie był istotnym elementem składu. Latem 2021 roku został wypożyczony do Stali Mielec, gdzie radził sobie fantastycznie i nauczył się regularnego strzelania goli. Widząc jego dobrą postawę Śląsk skrócił wypożyczenie w połowie sezonu, licząc na wykorzystanie jego dyspozycji. Niestety w drugiej części rozgrywek nie był już tak skuteczny.

Sezon zakończył z siedmioma trafieniami i sześcioma asystami. Ten dorobek wystarczył, aby poważnie zainteresował się nim Raków Częstochowa. Piasecki w 2022 roku trafił pod skrzydła Marka Papszuna. Po niezłej rundzie jesiennej doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy.

Jaki numer na koszulce ma Fabian Piasecki?

Fabian Piasecki rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 99.

W jakich klubach grał Fabian Piasecki?

Fabian Piasecki w trakcie swojej kariery grał w klubach: Górnik Zabrze, Rozwój Katowice, Olimpia Zambrów, Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec, Stal Mielec, Śląsk Wrocław i Raków Częstochowa.