Papiss
Cisse

Papiss Cisse to senegalski piłkarz grający na pozycji napastnika. Aktualnie pozostaje bez klubu.

Czytaj dalej…

IMAGO/Federico Pestellini/Panoramic
Imię i nazwisko Papiss Demba Cisse
Data urodzenia 1985-06-03
Miejsce urodzenia Dakar
Narodowość Senegal
Aktualny klub brak klubu
Pozycja środkowy napastnik
Waga 72 kg
Wzrost 180 cm

Papiss Demba Cisse – kariera

Urodzony 3 czerwca 1985 roku senegalski napastnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w swojej ojczyźnie, gdzie bronił barw Generation Foot i AS Douanes. W 2004 roku Papiss Cisse przeniósł się do Francji, gdzie spędził prawie sześć lat, występując w barwach FC Metz, AS Cherbourg i LB Chateauroux. Graj jednak przede wszystkim na zapleczu francuskiej ekstraklasy.

Przełomowym momentem w jego karierze były przenosiny w styczniu 2010 roku do niemieckiego Freiburga. Senegalczyk bardzo szybko zadomowił się na boiskach Bundesligi, rozgrywając podczas dwuletniego pobytu na nich 65 spotkań i zdobywając aż 37 bramek. W sezonie 2010/11 zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Świetna postawa zaprocentowała transferem do Premier League. Zimą 2012 roku sięgnęli po niego przedstawiciele Newcastle United, w barwach którego występował przez 4,5 roku. W tym czasie wystąpił w 117 meczach angielskiej ekstraklasy, 37 razy wpisując się na listę strzelców. W 2016 roku zdecydował się na wyjazd do Chin, gdzie bronił barw Shandon Luneng. Po dwóch latach wrócił do Europy, konkretnie do Turcji. Przez cztery sezony z przerwami występował dla Alanyasporu, Fenerbahce i Caykuru Rizespor. We wrześniu 2022 roku zdecydował się jednak na powrót do kraju, który zna najlepiej. Zdecydował się podpisać roczną umowę z francuskim Amiens, występującym w Ligue 2. Tam spędził tylko jeden sezon.

W latach 2009-2015 Papiss Demba Cisse regularnie występował w reprezentacji Senegalu. Łącznie na swoim koncie ma 37 występów i 17 bramek.

Papiss Demba Cisse – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Papiss Demba Cisse?

Papiss Demba Cisse rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 18.

W jakich klubach grał Papiss Demba Cisse?

Papiss Demba Cisse w trakcie swojej kariery grał w klubach AS Génération Foot, Douanes, FC Metz, Cherbourg, LB Châteauroux, SC Freiburg, Newcastle United, Shandong Luneng, Alanyaspor, Fenerbahce Stambuł, Çaykur Rizespor i Amiens.