Papiss Cisse

Papiss Demba Cisse

Papiss Cisse to senegalski piłkarz grający na pozycji napastnika. Aktualnie występuje w zespole Fenerbahce Stambuł.

Czytaj dalej…

Papiss Demba Cisse – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoPapiss Demba Cisse
Data urodzenia3 czerwca 1985 roku
Miejsce urodzenia Dakar
NarodowośćSenegal
Aktualny klubFenerbahce Stambuł
PozycjaNapastnik
Waga72 kg
Wzrost1,80 m

Papiss Demba Cisse – kariera

Urodzony 3 czerwca 1985 roku senegalski napastnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w swojej ojczyźnie, gdzie bronił barw Generation Foot i AS Douanes. W 2004 roku przeniósł się do Francji, gdzie spędził prawie sześć lat, występując w barwach FC Metz, AS Cherbourg i LB Chateauroux. Graj jednak przede wszystkim na zapleczu francuskiej ekstraklasy.

Przełomowym momentem w jego karierze były przenosiny w styczniu 2010 roku do niemieckiego Freiburga. Senegalczyk bardzo szybko zadomowił się na boiskach Bundesligi, rozgrywając podczas dwuletniego pobytu na nich 65 spotkań i zdobywając aż 37 bramek. W sezonie 2010/11 zajął drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Świetna postawa zaprocentowała transferem do Premier League. Zimą 2012 roku sięgnęli po niego przedstawiciele Newcastle United, w barwach którego występował przez 4,5 roku. W tym czasie wystąpił w 117 meczach angielskiej ekstraklasy, 37 razy wpisując się na listę strzelców. W 2016 roku zdecydował się na wyjazd do Chin, gdzie bronił barw Shandon Luneng. Od sezonu 2018/19 jest piłkarzem tureckiego Fenerbahce Stambuł.

W latach 2009-2015 regularnie występował w reprezentacji Senegalu. Łącznie na swoim koncie ma 37 występów i 17 bramek.

Papiss Demba Cisse – aktualności