Callum Hudson-Odoi

Callum Hudson-Odoi

Callum Hudson-Odoi to angielski skrzydłowy, mający korzenie senegalskie. Obecnie wypożyczony do Bayeru Leverkusen, od dziecka związany z londyńską w Chelsea, w której seniorskim zespole występuje od 2018 roku. Triumfator Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Pucharu Anglii i Superpucharu Europy z The Blues.

Czytaj dalej…

Callum Hudson-Odoi – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoCallum Hudson-Odoi
Data urodzenia7 listopada 2000 roku
Miejsce urodzeniaLondyn
NarodowośćAnglia
Aktualny klubBayer Leverkusen
PozycjaSkrzydłowy
Waga79 kg
Wzrost1,77 m

Callum Hudson-Odoi – kariera

Callum Hudson-Odoi już od siódmego roku życia jest związany z Chelsea. Zaczął pokazywać się szerszej publiczności, gdy w sezonie 2016/2017 wydatnie pomógł swym kolegom w zdobyciu młodzieżowego mistrzostwa kraju. Strzelił wówczas sześć bramek. Jego rozwój wyglądał na niezwykle harmonijny. W kolejnym sezonie został królem strzelców młodzieżowego Pucharu Anglii, w którym zanotował aż dziesięć trafień. Zaczął przyglądać mu się Maurizio Sarri. Ówczesny szkoleniowiec The Blues zadecydował, że od kampanii 2018/2019, Hudson-Odoi ma być członkiem pierwszej drużyny.

Rozpoczął swoje występy w seniorskim zespole Chelsea, ale choć pokazywał niezwykły talent, nigdy nie został etatowym członkiem wyjściowej jedenastki. Zimą 2019 roku o jego usługi zabiegał Bayern Monachium, ale po długich przepychankach zawodnik pozostał w stolicy Anglii. We wrześniu podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z The Blues, co nie było wcale oczywiste. Hudson-Odoi nieraz przekonywał, że chce być istotnym elementem wyjściowego składu, na co w Londynie – pomimo kolejnych trenerów – nie może liczyć. Złamał się dopiero końcówką letniego okna transferowego w 2022 roku. Z ofertą wypożyczenia zgłosił się Bayer Leverkusen, a Anglik postanowił skorzystać z okazji. W ekipie Aptekarzy może liczyć na pewne miejsce w wyjściowym składzie.

Błyskotliwy skrzydłowy może dopisać do swojego CV triumfy w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, Superpucharze Europy i Pucharze Anglii. Po wszystkie te trofea sięgnął jako zawodnik The Blues.

Choć od lat nastoletnich uznawany jest za wielki talent, nie jest też jednym z głównych wyborów dla Garetha Southgate’a. Rozegrał zaledwie kilka spotkań w seniorskiej kadrze i nie otrzymał powołania na Euro 2021, zakończone wicemistrzostwem kontynentu Synów Albionu. Na ten moment największym osiągnięciem Hudsona-Odoi w narodowych barwach jest mistrzostwo świata do lat 17, zdobyte w 2017 roku.

Callum Hudson-Odoi – aktualności