Callum
Hudson-Odoi

Callum Hudson-Odoi to angielski skrzydłowy, mający korzenie senegalskie. Aktualnie zawodnik londyńskiej Chelsea, w której seniorskim zespole występuje od 2018 roku. Triumfator Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Pucharu Anglii i Superpucharu Europy z The Blues.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/Andy Rowland
Imię i nazwisko Callum Hudson-Odoi
Data urodzenia 2000-11-07
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 79 kg
Wzrost 177 cm

Callum Hudson-Odoi – kariera

Callum Hudson-Odoi już od siódmego roku życia jest związany z Chelsea. Zaczął pokazywać się szerszej publiczności, gdy w sezonie 2016/2017 wydatnie pomógł swym kolegom w zdobyciu młodzieżowego mistrzostwa kraju. Strzelił wówczas sześć bramek. Jego rozwój wyglądał na niezwykle harmonijny. W kolejnym sezonie został królem strzelców młodzieżowego Pucharu Anglii, w którym zanotował aż dziesięć trafień. Zaczął przyglądać mu się Maurizio Sarri. Ówczesny szkoleniowiec The Blues zadecydował, że od kampanii 2018/2019, Hudson-Odoi ma być członkiem pierwszej drużyny.

Rozpoczął swoje występy w seniorskim zespole Chelsea, ale choć pokazywał niezwykły talent, nigdy nie został etatowym członkiem wyjściowej jedenastki. Zimą 2019 roku o jego usługi zabiegał Bayern Monachium, ale po długich przepychankach zawodnik pozostał w stolicy Anglii. We wrześniu podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z The Blues, co nie było wcale oczywiste. Hudson-Odoi nieraz przekonywał, że chce być istotnym elementem wyjściowego składu, na co w Londynie – pomimo kolejnych trenerów – nie może liczyć. Złamał się dopiero końcówką letniego okna transferowego w 2022 roku. Z ofertą wypożyczenia zgłosił się Bayer Leverkusen, a Anglik postanowił skorzystać z okazji. W ekipie Aptekarzy rozegrał 14 spotkań w Bundeslidze i po pół roku wrócił do Londynu.

Błyskotliwy skrzydłowy może dopisać do swojego CV triumfy w Lidze Mistrzów, Lidze Europy, Superpucharze Europy i Pucharze Anglii. Po wszystkie te trofea sięgnął jako zawodnik The Blues.

Choć od lat nastoletnich uznawany jest za wielki talent, nie jest też jednym z głównych wyborów dla Garetha Southgate’a. Rozegrał zaledwie kilka spotkań w seniorskiej kadrze i nie otrzymał powołania na Euro 2021, zakończone wicemistrzostwem kontynentu Synów Albionu. Na ten moment największym osiągnięciem Hudsona-Odoi w narodowych barwach jest mistrzostwo świata do lat 17, zdobyte w 2017 roku.

Callum Hudson-Odoi – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Callum Hudson-Odoi?

Callum Hudson-Odoi rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 20.

W jakich klubach grał Callum Hudson-Odoi?

Callum Hudson-Odoi w trakcie swojej kariery grał w klubach Chelsea FC i Bayer Leverkusen.