Bartosz
Klebaniuk

Bartosz Klebaniuk to polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2024 roku zawodnik Znicza Pruszków, wypożyczony z Pogoni Szczecin.

Czytaj dalej…

IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Bartosz Klebaniuk
Data urodzenia 2002-04-03
Miejsce urodzenia Biała Podlaska
Narodowość Polska
Aktualny klub Znicz Pruszków
Pozycja bramkarz
Waga 79 kg
Wzrost 193 cm

Bartosz Klebaniuk – kariera

Bartosz Klebaniuk swoje pierwsze kroki stawiał w szkółce TOP 54 Biała Podlaska w swoim rodzinnym mieście. Gdy miał 16 lat, bramkarz przeniósł się do Orląt Radzyń Podlaski, gdzie zrobił dobre wrażenie. Dobre na tyle, że w 2020 roku zainteresowała się nim Pogoń Siedlce. Na poziomie drugiej ligi grał regularnie i zbierał doświadczenie.

To wystarczyło, by zainteresowała się nim inna Pogoń, tym razem ta ze Szczecina. Klebaniuk zadebiutował w barwach Portowców w sezonie 2022/2023, wciąż pozostawał jednak zmiennikiem dla Dante Stipicy.

Wielki test charakteru bramkarz przeszedł na początku kampanii 2023/2024. Jego błędy kosztowały Pogoń Szczecin wysoką porażkę 0:5 z Gentem w eliminacjach do Ligi Konferencji. Fani z początku byli wściekli, ale później okazali młodemu bramkarzowi wsparcie. Przed sezonem 2024/25 został wypożyczony do pierwszoligowego Znicza Pruszków.

Klebaniuk nigdy nie rozegrał meczu w reprezentacji Polski – choćby na szczeblu młodzieżowym.

Bartosz Klebaniuk – aktualności