Barry
Douglas

Barry Douglas to szkocki piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. W 2021 roku wrócił do Lecha Poznań, gdzie grał również w latach 2013-2016. Jednokrotny reprezentant Szkocji.

Czytaj dalej…

3
PressFocus
Imię i nazwisko Barry Douglas
Data urodzenia 1989-09-04
Miejsce urodzenia Glasgow
Narodowość Szkocja
Aktualny klub Lech Poznań
Pozycja lewy obrońca
Waga 64 kg
Wzrost 176 cm

Barry Douglas – kariera

Barry Douglas seniorską karierę rozpoczynał w szkockim Queen’s Park FC. W 2010 roku trafił do Dundee United, a po trzech latach lewego defensora dostrzegli przedstawiciele Lecha Poznań, którzy podpisali z nim kontrakt. 

Podczas swojej przygody z Kolejorzem Douglas prezentował się z bardzo dobrej strony, imponując przede wszystkim znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Wspólnie z Lechem zdobył mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski, a w 2016 roku za kwotę 200 tysięcy euro wylądował w Turcji. 

Przygoda z Konyasporem układała się na tle dobrze, że Douglas otrzymał szansę gry w Anglii. W 2017 roku sięgnęło po niego Wolverhampton, z którym wywalczył awans do Premier League. Bezpośrednio po tym sukcesie Szkota kupiło Leeds United, wykładając na ten transfer 3,4 miliona euro.

 Douglas był wyróżniającym się zawodnikiem w Championship i w sezonie 2019/2020 świętował kolejny awans do Premier League. Co ciekawe, pomimo dwóch awansów, nigdy nie miał okazji zagrać w angielskiej elicie.

W 2021 roku starzejący się Douglas wrócił do Lecha Poznań. Nie stanowi już o sile zespołu, natomiast jest traktowany jako przydatny zawodnik w rotacji. Sezon 2021/2022 zakończył zdobywając swoje drugie mistrzostwo Polski.

Douglas w reprezentacji Szkocji zadebiutował w 2018 roku. Było to dla niego również jedyne spotkanie w kadrze narodowej.

Barry Douglas – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Barry Douglas?

Barry Douglas rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 3.

W jakich klubach grał Barry Douglas?

Barry Douglas w trakcie swojej kariery grał w klubach: Livingston FC, Queens Park FC, Dundee United, Konyaspor, Wolverhampton Wanderers, Leeds United, Blackburn Rovers i Lech Poznań.