Barry Douglas – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoBarry Douglas
Data urodzenia4 września 1989 roku
Miejsce urodzeniaGlasgow
NarodowośćSzkocja
Aktualny klubLech Poznań
Pozycjalewy obrońca
Waga64 kg
Wzrost1,76 m

Barry Douglas – aktualności

Barry Douglas – kariera

Barry Douglas seniorską karierę rozpoczynał w szkockim Queen’s Park FC. W 2010 roku trafił do Dundee United, a po trzech latach lewego defensora dostrzegli przedstawiciele Lecha Poznań, którzy podpisali z nim kontrakt. 

Podczas swojej przygody z Kolejorzem Douglas prezentował się z bardzo dobrej strony, imponując przede wszystkim znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego. Wspólnie z Lechem zdobył mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski, a w 2016 roku za kwotę 200 tysięcy euro wylądował w Turcji. 

Przygoda z Konyasporem układała się na tle dobrze, że Douglas otrzymał szansę gry w Anglii. W 2017 roku sięgnęło po niego Wolverhampton, z którym wywalczył awans do Premier League. Bezpośrednio po tym sukcesie Szkota kupiło Leeds United, wykładając na ten transfer 3,4 miliona euro.

 Douglas był wyróżniającym się zawodnikiem w Championship i w sezonie 2019/2020 świętował kolejny awans do Premier League. Co ciekawe, pomimo dwóch awansów, nigdy nie miał okazji zagrać w angielskiej elicie.

W 2021 roku starzejący się Douglas wrócił do Lecha Poznań. Nie stanowi już o sile zespołu, natomiast jest traktowany jako przydatny zawodnik w rotacji. Sezon 2021/2022 zakończył zdobywając swoje drugie mistrzostwo Polski.

Douglas w reprezentacji Szkocji zadebiutował w 2018 roku. Było to dla niego również jedyne spotkanie w kadrze narodowej.

Jaki numer na koszulce ma Barry Douglas?

Barry Douglas rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 3.

W jakich klubach grał Barry Douglas?

Barry Douglas w trakcie swojej kariery grał w klubach: Livingston FC, Queens Park FC, Dundee United, Konyaspor, Wolverhampton Wanderers, Leeds United, Blackburn Rovers i Lech Poznań.