Andrea Belotti – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAndrea Belotti
Data urodzenia20 grudnia 1993 roku
Miejsce urodzeniaCalcinate
NarodowośćWłochy
Aktualny klubAS Roma
Pozycjaśrodkowy napastnik
Waga72 kg
Wzrost1,81 m

Andrea Belotti – aktualności

Andrea Belotti – kariera

Andrea Belotti wychowywał się we włoskim klubie Albino Leffe. Tam przechodził przez kolejne szczeble kariery, aż wreszcie, w wieku 20 lat, postawił na nowe wyzwanie. Drugoligowe Palermo zapłaciło pół miliona euro, by wypożyczyć młodego napastnika. Ten pomógł zespołowi w awansie do Serie A, strzelając 10 bramek. Rosanero postanowili wykupić Belottiego, płacąc za niego łącznie około sześć milionów euro. Po awansie był już jednak głównie rezerwowym, mimo tego zdołał strzelić sześć goli.

Wówczas w napastnika postanowiło zainwestować Torino. Tam szybko przekonał do siebie trenerów i z każdym kolejnym rokiem jego rola tylko rosła. Ostatecznie pozostał w Turynie przez siedem lat, stając się kapitanem drużyny. Odszedł dopiero po wygaśnięciu umowy, latem 2022 roku. Ze 113 bramkami, jest szóstym najlepszym strzelcem w historii Granaty.

Kilka zespołów wyraziło swoje zainteresowanie snajperem, ale ten zdecydował się podpisać umowę z AS Romą.

Belotti jest też reprezentantem Włoch. Wziął z kadrą udział w zaledwie jednym wielkim turnieju, ale to wystarczyło, by zapisać się złotymi zgłoskami w jej historii. Został bowiem mistrzem Europy w 2021 roku, występując w sześciu meczach.

Jaki numer na koszulce ma Andrea Belotti?

Andrea Belotti rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Presnel Kimpembe?

Andrea Belotti w trakcie swojej kariery grał w klubach: UC Albinoleffe, US Palermo, Torino FC i AS Roma