Adriel
Loua

Adriel Ba Loua to iworyjski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2021 roku zawodnik Lecha Poznań, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski. Były młodzieżowy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej.

Czytaj dalej…

50
IMAGO/Marta Badowska/Press Focus
Imię i nazwisko Adriel Ba Loua
Data urodzenia 1996-07-25
Miejsce urodzenia Yopougon
Narodowość Wybrzeże Kości Słoniowej
Aktualny klub Lech Poznań
Pozycja skrzydłowy
Waga 75 kg
Wzrost 170 cm

Adriel Ba Loua – kariera

Adriel Ba Loua swoją karierę zaczął w iworyjskim klubie ASEC Mimosas. Dołączył do niego w wieku 11 lat, a pięć lat później występował już w seniorskiej drużynie. Otrzaskał się z dorosłym futbolem przez dwa sezony, po czym wypatrzył go Herve Renard i polecił go francuskiemu Lille. Zmiana trenera źle wpłynęła jedna na notowania zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej. Choć wciąż należał do ASEC Mimosas, dał się już poznać w Europie. Klub wypożyczył go ponownie, najpierw do duńskiego Vejle BK, a następnie do czeskiej Karviny. Tam pokazał się z dobrej strony. Na tyle, by sama Viktoria Pilzno zapłaciła za niego niespełna milion euro. Tam wygrał pierwsze trofeum w karierze – mistrzostwo kraju. Po roku Czesi oddali Ba Louę z zyskiem. Lech Poznań zapłacił za niego bowiem 1,2 miliona euro.

Już w swoim pierwszym sezonie w barwach Kolejorza sięgnął po mistrzostwo kraju. Dołożył zresztą do niego kilka cegiełek, występując w 25 ligowych starciach. Dziś uznawany jest przy Bułgarskiej jako ważna postać do rotacji.

Ba Loua nigdy nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Jego międzynarodowa kariera zakończyła się na kadrze U20.

Adriel Ba Loua – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Adriel Ba Loua?

Adriel Ba Loua rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 50.

W jakich klubach grał Adriel Ba Loua?

Adriel Ba Loua w trakcie swojej kariery grał w klubach: ASEC Mimosas, Lille OSC, Velje BK, MFK Karvina, Viktoria Pilzno, Lech Poznań.