Adriel Ba Loua – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAdriel Ba Loua
Data urodzenia25 lipca 1996 roku
Miejsce urodzeniaYopougon
NarodowośćWybrzeże Kości Słoniowej
Aktualny klubLech Poznań
Pozycjaskrzydłowy
Waga75 kg
Wzrost1,70 m

Adriel Ba Loua – aktualności

Adriel Ba Loua – kariera

Adriel Ba Loua swoją karierę zaczął w iworyjskim klubie ASEC Mimosas. Dołączył do niego w wieku 11 lat, a pięć lat później występował już w seniorskiej drużynie. Otrzaskał się z dorosłym futbolem przez dwa sezony, po czym wypatrzył go Herve Renard i polecił go francuskiemu Lille. Zmiana trenera źle wpłynęła jedna na notowania zawodnika z Wybrzeża Kości Słoniowej. Choć wciąż należał do ASEC Mimosas, dał się już poznać w Europie. Klub wypożyczył go ponownie, najpierw do duńskiego Vejle BK, a następnie do czeskiej Karviny. Tam pokazał się z dobrej strony. Na tyle, by sama Viktoria Pilzno zapłaciła za niego niespełna milion euro. Tam wygrał pierwsze trofeum w karierze – mistrzostwo kraju. Po roku Czesi oddali Ba Louę z zyskiem. Lech Poznań zapłacił za niego bowiem 1,2 miliona euro.

Już w swoim pierwszym sezonie w barwach Kolejorza sięgnął po mistrzostwo kraju. Dołożył zresztą do niego kilka cegiełek, występując w 25 ligowych starciach. Dziś uznawany jest przy Bułgarskiej jako ważna postać do rotacji.

Ba Loua nigdy nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Jego międzynarodowa kariera zakończyła się na kadrze U20.

Jaki numer na koszulce ma Adriel Ba Loua?

Adriel Ba Loua rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 50.

W jakich klubach grał Adriel Ba Loua?

Adriel Ba Loua w trakcie swojej kariery grał w klubach: ASEC Mimosas, Lille OSC, Velje BK, MFK Karvina, Viktoria Pilzno, Lech Poznań.