Organizatorzy mundialu w Katarze odnieśli się w sprawie wykorzystywania pracowników

Tamim Bin Hamad Al-Thani
fot. PressFocus Na zdjęciu: Tamim Bin Hamad Al-Thani

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się za kilka miesięcy w Katarze. Tymczasem organizatorzy turnieju według informacji AP News przyznali, że pracownicy byli wykorzystywani podczas pracy nad kontraktem związanym z przygotowaniami do mundialu.

  • Dużymi krokami zbliża się start mistrzostw świata
  • Im bliżej pierwszego meczu na mundialu w Katarze, tym więcej informacji na jego temat
  • Po przeprowadzeniu specjalnego dochodzenia ujawniono, że w Katarze ludzie pracowali znacznie dłużej niz 60 godzin tygodniowo

Fatalne warunki dla pracowników w Katarze

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się w tym roku w Katarze. Światowy czempionat zacznie się 21 listopada, a zakończy 18 grudnia. Turniej organizowany na Bliskim Wschodzie budzi różne emocje. Nie wszyscy potrafią pogodzić się obyczajami panującymi w Katarze.

Tymczasem ostatnio przeprowadzono specjalne dochodzenie w sprawie naruszeń. Stwierdzono, że pracownicy w Katarze byli zmuszani do pracy w nienormalnych warunkach. Pracowali dłużej niż maksymalne 60 godzin tygodniowo. Nie mieli dnia wolnego przez miesiące, a nawet lata.

Zobacz także:

“Stwierdzono, że trzy firmy nie przestrzegały zasad na wielu płaszczyznach” brzmi oświadczenie organizatorów mundialu w Katarze.

Katar nie podał żadnych szczegółów na temat nadużyć związanych z organizacjami zaangażowanymi w Klubowe Mistrzostwa Świata i Puchar Narodów Arabskich w 2021 roku. Organizatorzy mistrzostw świata już wcześniej ujawnili natomiast, że od 2014 roku, czyli cztery lata po przyznaniu Katarowi przez FIFA prawa do organizacji turnieju, kraj wprowadził środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Infantino broni Kataru, choć “nie jest tu jak w raju”

Komentarze