El. MŚ: Świat gra o przepustki

MŚ 2018
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: MŚ 2018

W najbliższych dniach rozegrane zostaną kolejne spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 – walka o bilety trwa w strefach CONMEBOL, CONCACAF i AFC.

Czytaj dalej…

AZJA: TRZECIA RUNDA

We wtorek zainaugurowana zostanie finałowa runda kampanii eliminacyjnej w strefie azjatyckiej. Dwanaście zespołów powalczy w dwóch grupach – dwie najlepsze reprezentacje z każdej z grup awansują bezpośrednio do Mistrzostw Świata, natomiast ekipy z trzecich lokat powalczą o miejsce w barażu interkontynentalnym.

W grupie A o niespodziankę w starciu z faworyzowaną Koreą Południową powalczą reprezentanci Chin, Uzbekistan powinien zgarnąć komplet punktów rywalizacji z Syrią, a Iran podejmie przed własną publicznością Katar. W drugiej grupie o pierwsze zwycięstwo powalczą Japończycy i Australijczycy, którzy zmierzą się odpowiednio ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Irakiem. Na koniec dnia Arabia Saudyjska zagra z Tajlandią.

Czwartek, 1 września:
12:30 Australia – Irak (B)
12:35 Japonia – ZEA (B)
13:00 Korea Południowa – Chiny (A)
17:00 Uzbekistan – Syria (A)
18:30 Iran – Katar (A)
19:30 Arabia Saudyjska – Tajlandia (B)

CONMEBOL: 7. KOLEJKA

O cztery miejsca gwarantowane awansem i jedno w barażu interkontynentalnym walczą zespoły w Ameryce Południowej. Siódmą kolejkę rozpocznie konfrontacja w La Paz, gdzie Boliwia zagra z Peru. Obie reprezentacje nie są stawiane wśród pretendentów do awansu i pierwsze kolejki potwierdzają tę tezę – zarówno Boliwijczycy, jak i Peruwiańczycy mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo, a za ich plecami plasuje się tylko Wenezuela.

A skoro mowa o reprezentacji La Vinotinto – Wenezuelczyków czeka ciężka przeprawa w Barranquilli, gdzie zmierzą się z Kolumbią. Los Cafeteros wygrali dwa poprzednie mecze (3:2 z Boliwią i 3:1 z Ekwadorem), dzięki czemu wskoczyli na piąte miejsce, natomiast Wenezuela z zaledwie jednym oczkiem na koncie (2:2 z Peru) zamyka klasyfikację eliminacji w strefie CONMEBOL.

O godzinie 23:00 polskiego czasu rozpocznie się jedno z dwóch hitowych starć tej serii gier – rewelacja eliminacji, Ekwador, zagra z zawodzącą dotychczas Brazylią. Ekwadorczycy po czterech zwycięstwach na początku eliminacji, zdobyli tylko jeden punkt w dwóch następnych meczach (2:2 z Paragwajem, 1:3 z Kolumbią), ale pozostają na pozycji wicelidera. Canarinhos przegrali tylko jeden mecz, ale zaledwie dwa zakończyli z kompletem punktów (3:1 z Wenezuelą, 3:0 z Peru), przez co plasują się dopiero na szóstym miejscu.

W najciekawiej zapowiadającej się potyczce szóstej tury eliminacji w strefie CONMEBOL, Argentyna zagra z Urugwajem. Albicelestes po słabym starcie wygrali trzy ostatnie mecze (1:0 z Kolumbią, 2:1 z Chile, 2:0 z Boliwią) i zajmują miejsce na najniższym stopniu podium. Celestes są za to aktualnymi liderami z 13 punktami na koncie, a w poprzedniej kolejce pokonali Peruwiańczyków (1:0).

Szóstą kolejkę zakończy spotkanie Paragwaju z Chile. Paragwajczycy, którzy nie przegrali żadnego z trzech poprzednich meczów (2:1 z Boliwią, 2:2 z Ekwadorem, 2:2 z Brazylią), z dziewięcioma oczkami w dorobku zajmują aktualnie siódme miejsce. Świeżo upieczeni triumfatorzy Copa America okupują ostatnie dające bezpośredni awans na mundial, czwarte miejsce. Chilijczycy w marcu przegrali z Argentyną (1:2) i ograli wysoko Wenezuelę (4:1).

Czwartek, 1 września:
22:00 Boliwia – Peru
22:30 Kolumbia – Wenezuela
23:00 Ekwador – Brazylia

Piątek, 2 września:
01:30 Argentyna – Urugwaj
02:00 Paragwaj – Chile

CONCACAF: CZWARTA RUNDA

W nocy z piątku na sobotę rozegrana zostanie piąta kolejka przedostatniej fazy eliminacji w strefie CONCACAF. Piłkarze z Ameryki Północnej i Środkowej w trzech grupach walczą o sześć miejsc w finałowej rundzie kwalifikacji. Pewne gry w piątej rundzie są już reprezentacje Kostaryki i Meksyku.

W grupie A liderujący Meksykanie zagrają z ostatnim Salwadorem, a w bezpośredniej walce o drugą lokatę Honduras zmierzy się z Kanadą. Pewni swego Kostarykanie podejmą przed własną publicznością zamykających klasyfikację w grupie B Haitańczyków, natomiast Jamajka powalczy z Panamą. W grupie C awans do finałowej rundy mogą wywalczyć Amerykanie, którzy zagrają z reprezentacją Saint Vincent i Grenadyny, a bliscy promocji piłkarze Trynidadu i Tobago podejmą Gwatemalę.

Piątek, 2 września:
21:30 Saint Vincent i Grenadyny – Stany Zjednoczone (C)
23:06 Honduras – Kanada (A)

Sobota, 3 września:
01:00 Trynidad i Tobago – Gwatemala (C)
02:00 Haiti – Kostaryka (B)
03:30 Panama – Jamajka (B)
04:06 Salwador – Meksyk (A)

Komentarze