Ekwadorowi grozi wykluczenie z mundialu w Katarze

Piłkarze Ekwadoru i Leo Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Ekwadoru i Leo Messi

Jak twierdzą najnowsze raporty TV Azteca Deporters, Ekwador zostanie wyrzucony z mundialu w Katarze. Wszystko przez sfałszowane dokumenty jednego z kadrowiczów, Byrona Casrillo. Co ciekawe, tym sposobem na mistrzostwa świata może pojechać ekipa Chile.

  • Ekwador zostanie wykluczony z mundialu w Katarze, a na wielkiej imprezie zobaczymy w zamian Chile
  • Byron Casrillo sfałszował dokumenty i rzeczywistości jest Kolubijczykiem
  • Plotki o całym zdarzeniu krążyły już od ponad miesiąca, ale trzeba było poczekać na więcej szczegółów w tej sprawie

Ekwador wykluczony z mundialu

Według chilijskiego prawnika Eduardo Carlezzo, Ekwador nie ma prawa pojechać na najbliższy mundial. W Ameryce Południowej od dłuższego czasu twierdzi się, że Byron Castillo sfałszował swoje dokumenty. W rzeczywistości nie pochodzi z Ekwadoru, a z Kolumbii.

– “Według Eduardo Carlezzo, prawnika ANFP, piłkarz Byron Castillo reprezentował Ekwador z fałszywym aktem urodzenia” – czytamy na wstępie artykułu TV Azteca Deporters.

– “FIFA ogłosi swoją oficjalną decyzję za kilka dni. Po przedstawieniu dowodów najwyższemu ciału piłkarskiemu, nieobecność Ekwadoru jest jedną z możliwości – zapewnili dziennikarze.

Wszystkie wieści przekazane w artykule TV Azteca Deporters, pochodzą z konferencji prasowej Eduardo Carlezzo. Mężczyzna jasno przedstawił całą sytuację mediom.

Rodzice Castillo pobrali się w Tumaco, Byron urodził się w Tumaco i został ochrzczony w Tumaco. Ideą bycia tutaj jest przedstawienie w dość jasny i przejrzysty sposób wszystkich posiadanych przez nas argumentów, posiadanych dowodów, tego, co zebraliśmy z procesu w sprawie. Kto mówi prawdę, nie może się bać – zapewnił Eduardo Carlezzo.

Dowody zostały też przekazane FIFA. W najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie, gdzie zostanie podjęta odpowiednia decyzja. Tumaco jest miastem w południowej Kolumbii, stąd sprawa wydaje się całkiem poważna.

Jeśli wszystkie dowody zostaną potwierdzone przez FIFA, Ekwador otrzyma ujemne punkty w eliminacjach do mundialu w Katarze. Wówczas reprezentacja spadłaby na ostatnie miejsce, a na czwartej lokacie uplasowałoby się Chile.

Co ciekawe, choć mało prawdopodobne jest też szansa na wyjazd Włochów do Kataru. W strukturach FIFA istnieje zasada, która w takiej sytuacji daje przywileje najlepiej sklasyfikowanym drużynom w rankingu, nie będących w gronie uczestników mundialu.

Czytaj więcej: Olkiewicz w środę #15 Trener, czyli najtrudniejszy spośród zawodów piłkarskich

Komentarze