“Absurdem jest, że łamanie praw człowieka zostało zignorowane przy wyborze gospodarza mundialu”

Leon Goretzka
fot. PressFocus Na zdjęciu: Leon Goretzka

Mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w Katarze, wywołują skrajne emocje. Wielu niechętnie podchodzi do rozegrania mundialu w kraju, w którym łamane są prawa człowieka. Głos w sprawie zabrał w rozmowie z Gq-magazin.de reprezentant Niemiec – Leon Goretzka.

  • Mistrzostwa świata w Katarze wywołują dużo kontrowersji
  • Mowa przede wszystkim o łamaniu praw człowieka w kraju gospdarza najbliższego mundialu
  • Kilka zdań w sprawie wtraził tez Leon Goretzka w rozmowie z Gq-magazin.de

Goretzka bez owijania w bawełne o mundialu w Katarze

Mistrzostwa świata w Katarze zaczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Będzie to jednocześnie pierwszy tego typu turniej rozgrywany na Bliskim Wschodzie.

W powszechnej opinii Niemcy są jednym z tych krajów, który najbardziej sprzeciwia się organizowaniu mistrzostw świata w Katarze. Opinia na ten temat podzielił się także Leon Goretzka.

– Choć mundial odbędzie się zimą, to już jest wszędzie. I ze sportowego, a zwłaszcza politycznego punktu widzenia. Odkąd Katar przyjął ten turniej, kwestia łamania praw człowieka jest tam stale podnoszona i słusznie – mówił pomocnik Bayernu Monachium w rozmowie z Gq-magazin.de.

Zobacz także:

Wydaje nam się absurdalne, że jeszcze kilka lat temu poszanowanie praw człowieka nie było kryterium wyboru miejsca mistrzostw świata – dodał Goretzka.

27-latek ma na swoim koncie 44 występy w reprezentacji Niemiec. Jak na razie zdobył w nich 14 bramek. Debiut w drużynie narodowej zaliczył w maju 2014 roku w starciu z Polską. Goretzka zagrał cała pierwszą połowę, ale musiał zostać zmieniony z powodu kontuzji. Mecz zakończył się rezultatem 0:0.

Czytaj więcej: “Bez kłamstw nie można przyciągać uwagi”

Komentarze