MŚ: Gavi najmłodszym strzelcem gola od czasów Pelego

Gavi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gavi

Gavi został jednym ze strzelców goli w wygranym 7:0 starciu Hiszpanii z Kostaryką. Młody pomocnik FC Barcelony stał się jednocześnie najmłodszym zdobywcą bramki od czasów Pelego.

  • Popisowy występ zaliczyłą w środę reprezentacja Hiszpanii na mundialu w Katarze
  • Swój udział w wiktorię La Furia Roja miał Gavi
  • 18-latek jest trzecim najmłodszym strzelcem gola na mistrzostwach świata w historii

Gavi z golem na mundialu w wieku 18 lat i 110 dni

Gavi to jeden z przedstawicieli nowej generacji w reprezentacji Hiszpanii. Zawodnik już w pierwszym meczu mundialu w Katarze w wykonaniu La Furia Roja zapisał się w protokole meczowym jako strzelec gola. Według informacji Opta Sports hiszpański zawodnik stał się drugim najmłodszym strzelcem gola w historii mundiali.

Na pierwszym miejscu wciąż plasuje się Pele, który zdobył bramkę w finale mistrzostw świata w 1958 roku przeciwko Szwecji (5:2). Brazylijska legenda strzeliła w pamiętnym spotkaniu dwa gole, mając 17 lat i 249 dni. Gavi zdobywając bramkę z Kostaryką miał 18 lat i 110 dni.

Ogólnie na liście najmłodszych strzelców gola na mistrzostwach świata hiszpański pomocnik znajduje się na trzecim miejscu, bo wyprzedza go jeszcze Meksykanin Manuel Rosas, który w 1930 roku strzelił gola przeciwko Argentynie w przegranym 2:6 meczu. Miał wówczas 18 lat i 93 dni.

Zobacz także:

Luis Enrique o 7:0 z Kostaryką. “Naszym jedynym celem jest dominacja”
Luis Enrique

Reprezentacja Hiszpanii w imponującym stylu zaczęła mistrzostwa świata w Katarze. La Furia Roja pokonała Kostarykę aż 7:0. Po zakończeniu meczu zadowolenia nie ukrywał selekcjoner Luis Enrique. Reprezentacja Hiszpanii nie dała żadnych szans Kostaryce w meczu rozegranym w Doha Po zakończeniu środowego spotkania opienią na jego temat podzielił się Luis Enrique Selekcjoner La Furia Roja uchylił

Czytaj dalej…

Hiszpania w środowym starciu z Kostarykanami wygrała aż 7:0. Jednocześnie La Furia Roja jest obecnie liderem grupy E przed Japonią i Niemcami.

Czytaj więcej: Hiszpania z miażdzącą przewagą nad Kostaryką, rekordowa ilość podań

Komentarze