PSG sięgnął po Superpuchar Francji! Wspaniały gol Mbappe [WIDEO]

Paris Saint-Germain zdobył Superpuchar Francji. Paryżanie zgodnie z planem i bez większych problemów pokonali Toulouse 2:0. Bramki w tym pojedynku zdobywali Mbappe oraz Lee Kang-in.

Kylian Mbappe
IMAGO / Baptiste Autissier Na zdjęciu: Kylian Mbappe
  • PSG pewnie sięgnął po Superpuchar Francji
  • Paryżanie pokonali Tuluzę 2:0
  • Pięknego gola w tym pojedynku zdobył Mbappe

Paris Saint-Germain wygrał Superpuchar Francji!

PSG był zdecydowanym faworytem spotkania z Toulouse o Superpuchar Francji. Paryżanie są liderem Ligue 1 z przewagą pięciu oczek nad drugim OGC Nice, a ponadto są niepokonani od ośmiu meczów. Natomiast zespół z Tuluzy jest dopiero na 16. lokacie w ligowej tabeli i wygrał zaledwie jeden z ostatnich ośmiu pojedynków.

Paris Saint-Germain bardzo szybko udowodnił swoją dominację w tym pojedynku, bo już w trzeciej minucie Lee Kang-in wpisał się na listę strzelców dając prowadzenie drużynie Luisa Enrique.

Tuż przed przerwą wynik spotkania podwyższył Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG popisał się znakomitą indywidualną akcją. Napastnik wbiegł w pole karne mimo asekuracji kilku rywali i oddał celny strzał na bramkę Toulouse.

Po zmianie stron na boisku działo się już niewiele. Na uwagę zasługuje między innymi strzał Hakimiego z rzutu wolnego, który trafił słupek. Emocji było jednak jak na lekarstwo. PSG w pełni kontrolowało ten pojedynek, a Tuluza nie miała żadnych argumentów w ofensywie.

PSG zasłużenie sięgnął po Superpuchar Francji.