Paulo Fonseca nowym trenerem Lille

Paulo Fonseca
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Fonseca

Paulo Fonseca został nowym trenerem Lille, poinformował francuski klub. Szkoleniowiec związał się z nowym zespołem dwuletnim kontraktem obowiązującym do 2024 roku.

  • Paulo Fonseca został nowym trenerem Lille
  • Portugalczyk podpisał dwuletni kontrakt
  • W przeszłości prowadził między innymi Szachtar Donieck oraz AS Romę

Portugalczyk podpisał dwuletni kontrakt

Paulo Fonseca pozostawał bez pracy od 30 czerwca 2021 roku, gdy rozstał się z Romą. Portugalski szkoleniowiec poprowadził rzymski klub w 101 spotkaniach zdobywając średnio 1,77 punktu na mecz. Wcześnie 49-latek prowadził między innymi FC Porto, Szachtar Donieck i Sporting Braga.

W swojej trenerskiej karierze wygrywał Puchar oraz Superpuchar Portugalii, trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Ukrainy oraz zwyciężał w Pucharze oraz Superpucharze Ukrainy.

– Zostanie trenerem Lille to dla mnie powód do dumy i wielki zaszczyt. Zdaję sobie sprawę, że wybór tego wspaniałego francuskiego klubu, z bogatą historią i imponującymi osiągnięciami, również wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Dlatego cieszę się, że mogę rozpocząć tę przygodę z LOSC i jestem chętny do pracy z personelem i zawodnikami – przyznał Fonseca w pierwszym wywiadzie w nowej roli.

– Przede wszystkim jestem niezwykle zmotywowany i zdeterminowany, aby wspólnie, kolektywnie, osiągnąć nasze cele i wynieść klub i grupę na najwyższy poziom. Dziękuję liderom Lille za zaufanie. Nie mogę się doczekać spotkania z fanami Lille na tym wspaniałym stadionie i już im dziękuję za ciepłe przyjęcie – dodał.

Zobacz również: Thiago Silva chce swego rodaka w Chelsea

Komentarze