Messi wraca do strzelania. Paris Saint-Germain przełamuje się na wymagającym terenie [WIDEO]

Paris Saint-Germain przełamało serię dwóch kolejnych ligowych porażek. Mistrzowie Francji pokonali na wyjeździe Niceę 2-0 po trafieniach Leo Messiego i Sergio Ramosa.

Leo Messi
  • Paris Saint-Germain wygrało z Niceą 2-0
  • Bramki dla paryżan zdobyli Leo Messi i Sergio Ramos
  • Mistrzowie Francji odskoczyli od Lens w tabeli na sześć punktów

PSG wraca na zwycięską ścieżkę

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów, a także dwie kolejne porażki w lidze sprawiły, że w szeregach Paris Saint-Germain atmosfera zrobiła się naprawdę gęsta. Na wylocie jest Christophe Galtier, a kadra zespołu latem ma zostać poważnie przebudowana. Zanim do tego dojdzie, konieczne jest zapewnienie sobie mistrzostwa Francji.

W sobotnim wieczór paryżanie mierzyli się na wyjeździe z Niceą, która od dawna nie zaznała goryczy porażki. Widać to było na murawie, gdyż paryżanie nie byli w stanie zdominować rywala.

W 26. minucie mistrzowie Francji objęli prowadzenie. Koronkową akcję wykończył Leo Messi, który został świetnie obsłużony przez Nuno Mendesa.

Później dużo lepiej prezentowała się Nicea, która zasłużyła na wyrównanie. Nie była natomiast pod bramką Paris Saint-Germain wystarczająco skuteczna, dlatego wynik długo nie ulegał zmianie. Zamiast bramki na 1-1, w 76. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Messi dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej do piłki wyskoczył Sergio Ramosa, który uspokoił sytuację na boisku.

W doliczonym czasie gry Kylian Mbappe mógł dobić rywala, lecz spudłował w prostej sytuacji. Paris Saint-Germain przełamało się po dwóch ligowych porażkach i odskoczyło w tabeli od pozostałych drużyn.