Ligue 1: dobra passa Strasbourga trwa, cztery gole w Paryżu – podsumowanie 26. kolejki [WIDEO]

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Wyniki 26. kolejki Ligue 1. W sobotę zostały rozegrane dwa spotkania. W pierwszej potyczce gracze Strasbourga zremisowali z OGC Nice 0:0. Gospodarze są niepokonani już od 23 stycznia. W drugim meczu PSG pokonało St. Etienne 3:1. Prezentujemy wyniki i strzelców goli wszystkich potyczek.

Remis w spotkaniu Strasbourg – Nice, popis Mbappe i Messiego

W pierwszej konfrontacji gracze Strasbourga rywalizowali z OGC Nice. Po premierowej połowie było 0:0. W 48. minucie drugi żółty kartonik zobaczył Dante. Gospodarze nie wykorzystali jednak gry w przewadze i zremisowali 0:0. Karol Fila był tylko rezerwowym w szeregach Strasbourga. Z kolei Marcin Bułka przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gości.

W drugim spotkaniu PSG podejmowało St. Etienne. Gospodarze wyszli w bardzo mocnym składzie. O zdobywanie goli mieli zadbać Lionel Messi, Neymar i Kylian Mbappe. Finalnie paryżanie triumfowali z Zielonymi 3:1. Dwa gole strzelił Mbappe, który skorzystał z asyst Messiego. Przy trzeciej bramce Francuz podawał, a jego centrę wykończył Danilo.