Przełamanie Metz, dublet nastolatka zagwarantował komplet dla Reims

Metz
Pressfocus Na zdjęciu: Metz

Zakończyła się większość sobotnich meczów 8. kolejki Ligue 1. W pierwszym z nich Bordeuax podzielił się punktami z Rennes 1:1. Troyes zremisowało z Angers 1:1, Reims pokonał Nantes 3:1, a Brest przegrał z Metz 1:2.

Bordeuax – Rennes 1:1

Niedzielne mecze 8. kolejki Ligue 1 rozpoczęły się od starcia Bordeaux z Rennes. W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo wyraźną przewagę gości, którzy nie potrafili strzelić mimo wszystko gola. Ta sztuka udała się w 56. minucie. Uderzeniem z pola karnego wynik rywalizacji otworzył Gaetan Laborde. Gospodarze po straci bramki zaczęli grać nieco lepiej i w 88. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Mexera. Końcowy wynik to 1:1.

Brest – Metz 1:2

Mecz Brest z Metz był starciem drużyn, które jeszcze nie wygrały w tym sezonie ani jednego ligowego meczu. W pierwszej połowie niewiele się działo. Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. W 26. minucie jedyną okazję dla swojego zespołu w pierwszej połowie wykorzystał De Preville. Po przerwie Faivre wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania. Rezultat spotkania na 1:2 ustalił Centonze, dając Metz pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Reims – Nantes 3:1

W pierwszej połowie tego spotkania niewiele się działo. Emocje czekały nas dopiero po przerwie. W 51. minucie Reims wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Foketa. Szybko jednak odpowiedziało Nantes, a konkretnie Moses Simon. Trener gospodarzy w 70. minucie postanowił wprowadzić na boisko 19-letniego napastnika – Ekitike. Nastolatek zaliczył wejście smoka, gdyż w osiem minut strzelił dwie bramki i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Troyes – Angers 1:1

Troyes na drugie zwycięstwo w Ligue 1 w tym sezonie jeszcze musi poczekać. Gospodarze lepiej weszli w mecz i w 22. minucie za sprawą Mama Balde objęli prowadzenie. Napastnik bezbłędnie wykorzystał sytuację sam na sam. W drugiej połowie zdecydowanie lepiej grało jednak Angers. Goście w 65. minucie wyrównali, po tym jak karnego wykorzystał Mangani. Troyes pod koniec meczu wprawdzie strzeliło gola na 2:1, ale arbiter po analizie VAR anulował to trafienie.