Ligue 1 doceniła Przemysława Frankowskiego [WIDEO]

Przemysław Frankowski
Przemysław Frankowski Pressfocus

Przemysław Frankowski strzelił kapitalnego gola w meczu Olympique Marsylia – RC Lens. Bramka Polaka została wybrana trafieniem miesiąca w Ligue 1.

  • Przemysław Frankowski imponuje formą w Ligue 1
  • Polak strzela i asystuje w Lens
  • Jedna z bramek Polaka, została wybrana najładniejszą we wrześniu

Frankowski podbija Ligue 1

W letnim oknie transferowym doszło do wielu niespodziewanych transferów. Jednym z nich były przenosiny Przemysława Frankowskiego do Ligue 1. Polak zasilił szeregi Lens, czyli drużyny, która w minionej kampanii do samego końca walczyła o udział w europejskich pucharach.

Wydawało się, że wejście do podstawowej jedenastki Lens, będzie trudnym i długotrwałym procesem. Tymczasem Frankowski już w drugim spotkaniu zaliczył asystę, a niedługo później, stał się ważnym ogniwem swojej nowej drużyny. 26-latek może pochwalić się także dwoma trafieniami. Pierwszy gol Frankowskiego w lidze francuskiej miał miejsce 18 września przeciwko Lile. Dzięki trafieniu Polaka Lens pokonało 1:0 aktualnego mistrza kraju.

26-latek dużo bardziej efektowną bramkę zdobył 26 września w meczu Olympique Marsylia – RC Lens. Goście wygrywali na Stade Velodrome, a Frankowski podwyższył wynik w 27. minucie na 2:0. Polak opanował futbolówkę po prawej stronie boiska, zszedł do środka, spojrzał na bramkarza i przymierzył doskonale w lewy górny róg bramki. Finalnie dzięki trafieniu 26-latka. Lens zwyciężyło 3:2.

Golem Frankowskiego zachwycali się nie tylko fani futbolu w naszym kraju. Bramka Polaka zyskała uznanie wśród francuskich kibiców. Trafienie to zostało wyróżnione przez Ligue 1, która uznała bramkę 26-latka najpiękniejszą we wrześniu.

Czytaj także: Pech nie opuszcza kadrowicza. Kolejny problem Recy

Komentarze