Pech nie opuszcza kadrowicza. Kolejny problem Recy

Arkadiusz Reca
Arkadiusz Reca fot. Grzegorz Wajda

Arkadiusz Reca aktualnie zmaga się z kontuzją. Na domiar złego reprezentant Polski uzyskał pozytywny test na koronawirusa.

  • Z Włoch dotarła zła informacja o zdrowiu reprezentanta Polski
  • Arkadiusz Reca uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa
  • Polak dodatkowo zmaga się aktualnie z kontuzją

Reca stale niedostępny

W lipcu 2018 roku Atalanta zapłaciła Wiśle Płock za Aradiusza Recę prawie 4 miliony euro. Polak nie potrafił jednak przebić się do pierwszego składu w Bergamo i był wypożyczany kolejno do Spal Ferrara i Crotone. 26-latek nie zdołał pomóc tym klubom w uniknięciu spadku z Serie A.

Tego lata Reca zasilił Spezię, która wypożyczyła go z Atalanty z prawem do transferu definitywnego. Dotychczas Polak nie zapracował na taki scenariusz. Rozegrał bowiem jedynie cztery minuty w trzeciej kolejce przeciwko Udinese (0:1). 26-latek nie gra, ponieważ zerwał mięsień czworogłowy. Z tego powodu opuścił także październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski, na które był powołany. Ostatni raz w koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił 31 marca tego roku przeciwko Anglii.

Reca miał ostatnio sporo pecha, ale jego limit nie został jeszcze wyczerpany. Spezia wydała bowiem komunikat w sprawie Polaka. –Informujemy, że po pojawieniu się łagodnych objawów grypy, które skłoniły personel medyczny do wykonania wymazu kontrolnego w domu, piłkarz Arkadiusz Reca uzyskał pozytywny wynik testu – przekazał włoski klub.

Zgodnie z protokołem medycznym, Reca został skierowany na przymusową izolację. Tym samym jeszcze trudniej będzie mu wyleczyć kontuzję. Powrót do pełni zdrowia może więc potrwać jeszcze sporo czasu.

Czytaj także: Złota Piłka 2021: Robert Lewandowski ma szansę? Tylko ta dwójka się liczy

Komentarze