Nos snajpera nie zawiódł, Świderski zrobił sobie ślubny prezent [WIDEO]

Polska - Walia

Reprezentacja Polski w inauguracyjnym meczu trzeciej edycji Ligi Narodów UEFA pokonała Walię (2:1). Bohaterem Biało-czerwonych został Karol Świderski, który w ostatnich fragmentach rywalizacji strzelił decydującego gola.

• Reprezentacja Polski wygrała drugie z rzędu spotkanie pod wodzą Czesława Michniewicza
  • Biało-czerwoni w pokonanym polu na Tarczyński Arena we Wrocławiu pozostawili Walię
  • Siódme trafienie w drużynie narodowej zanotował Karol Świderski

Polska na zwycięskim szlaku

Reprezentacja Polski przystępowała do starcia z wyspiarzami, chcąc odnieść drugie zwycięstwo pod wodzą Czesława Michniewicza. Na pierwszy rzut oka zadanie nie wydawało się trudne, bo Walia zagrała w eksperymentalnym zestawieniu. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała to założenie.

W pierwszych trzech kwadransach meczu Biało-czerwoni byli zespołem aktywniejszym, ale nie przełożyło się to na zdobycie bramki. Najlepszą szansę na gola w pierwszej połowie miał Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium w 21. minucie oddał strzał, z którym jednak poradził sobie golkiper rywali.

W samej końcówce jeszcze Adam Buksa mógł skierować piłkę do siatki, ale nie dosięgnął piłki zagranej z boku boiska i ostatecznie na przerwę obie drużyny udały się z bezbramowym remisem.

Nos nie zawiódł Michniewicza

Tymczasem w 52. minucie Jonathan Williams po strzale sprzed pola karnego dał prowadzenie gościom. 28-latek oddał uderzenie z mniej więcej 35 metrów i Kamil Grabara został zmuszony do kapitulacji.

Odpowiedź polskiej ekipy miała natomiast miejsce w 72. minucie. Gola na 1:1 niespodziewanie strzelił Jakub Kamiński, który na boisku pojawił się po ponad godzinie gry. Były zawodnik Lecha Poznań poradził sobie z dwoma rywalami i strzałem z prawej nogi zaliczył premierowe trafienie w drużynie narodowej.

Gdy wydawało się, że rezultat spotkania nie ulegnie zmianie, to na listę strzelców wpisał się Karol Świderski. Napastnik Charlotte FC odpłacił zatem trenerowi za zaufanie, zdobywając gola na wagę wygranej Biało-czerwonych. Szósta w historii wygrana Polaków nad Walijczykami stała się faktem. Reprezentacja Polski kolejne spotkanie rozegra już 8 czerwca na wyjeździe z Belgią. Walia natomiast 5 czerwca rozegra mecz barażowy o awans na mundial z lepszym z pary Szkocja – Ukraina.