Rozlosowano grupy Ligi Narodów. Polska w trudnej grupie

Polska poznała rywali w Lidze Narodów. Biało-czerwoni będą mieli niezwykle trudne zadanie, aby utrzymać się w najwyższej dywizji. W grupie A zmierzą się z: Portugalią, Chorwacją i Szkocją.

Reprezentacja Polski
Obserwuj nas w
Imago / Foto Olimpik Na zdjęciu: Reprezentacja Polski
  • W czwartek o godzinie 18 odbyło się losowanie grup Ligi Narodów
  • Reprezentacja Polski trafiła do grupy A
  • Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Chorwacją, Portugalią oraz Szkocją

Polska w grupie A Ligi Narodów

Reprezentacja Polski w marcu przystąpi do meczów barażowych o awans na Mistrzostwa Europy w Niemczech. Zanim to się jednak stanie delegacja PZPN-u na czele z Cezarym Kuleszą oraz Michałem Probierzem udała się w podróż do Paryża. W stolicy Francji trwa kongres UEFA, a przy okazji odbyła się oficjalna ceremonia rozlosowania grup Ligi Narodów 2024.

Biało-Czerwoni w poprzedniej edycji zakończyli zmagania w grupie na 3. miejscu. Dzięki temu nie dość, że utrzymali się w najwyższej dywizji, to byli losowani z trzeciego koszyka, co pozwoliło uniknąć takich zespołów jak: Niemcy, Francja czy Szwajcaria.

Ostatecznie reprezentacja Polski trafiła do grupy A. Naszymi rywalami będą w niej reprezentacje: Chorwacji, Portugalii oraz Szkocji. Rozgrywki ruszą we wrześniu, a pierwsza kolejka zaplanowana jest na 5-7 września. Faza grupowa zakończy się w dniach 17-19 listopada, gdy rozegrana zostanie szósta kolejka gier.

Liga Narodów – wyniki “polskiej” grupy

Które miejsce zajmie Polska w swojej grupie?
1. 0%
2. 12%
3. 24%
4. 65%
17+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • 1.
  • 2.
  • 3.
  • 4.

Wyniki losowania fazy grupowej dywizji A Ligi Narodów

Grupa A: Chorwacja, Portugalia, Polska, Szkocja

Grupa B: Włochy, Belgia, Francja, Izrael

Grupa C: Holandia, Węgry, Niemcy, Bośnia i Hercegowina

Grupa D: Hiszpania, Dania, Szwajcaria, Serbia

Jeśli reprezentacja Polski zajmie pierwsze bądź drugie miejsce w grupie, to uzyska awans do ćwierćfinału Ligi Narodów. 3. miejsce po fazie grupowej spowoduje, że naszą kadrę czekać będą mecze barażowe o utrzymanie w Dywizji A. Natomiast zajęcie ostatniego miejsca skutkuje spadkiem do niższej dywizji.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze