LM: Man City z drugim zwycięstwem

Sergio Aguero

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów odniósł Manchester City, który we wtorkowy wieczór pokonał u siebie 2:0 Dinamo Zagrzeb.

Manchester City przystępował do wtorkowego spotkania w roli zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Goście z Zagrzebia liczyli jednak na sprawienie sensacji na Etihad Stadium.

W pierwszej połowie Dinamo skutecznie odbierało ataki rywali i na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie. Zdecydowanie najbliżej wpisania się na listę strzelców był Sergio Aguero, po którego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie inicjatywa nadal należała do Manchesteru City, które swoją przewagę udokumentował objęciem prowadzenia w 66. minucie. Po bardzo ładnej zespołowej akcji do siatki trafił Raheem Sterling, który strzałem z pięciu metrów wykorzystał dogranie Riyada Mahreza z lewej strony pola karnego.

Podopieczni Josepa Guardioli w doliczonym czasie gry zdobyli jeszcze drugiego gola. Na listę strzelców, po podaniu Sterling, wpisał się Foden.

Manchester City – Dinamo Zagrzeb 2:0 (0:0)

1:0 Sterling 66′
2:0 Foden 90+5′