Kolejna afera Ronaldo w Arabii. Znowu mu się upiecze? [WIDEO]

Komisja Dyscyplinarna Saudyjskiej Federacji Piłkarskiej wszczęła postępowanie w sprawie obraźliwego gestu, wykonanego niedawno przez Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii w przeszłości już dwukrotnie dopuszczał się podobnych czynów i nie został ukarany.

Cristiano Ronaldo
Obserwuj nas w
IMAGO / Power Sport Images Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Podczas niedawnego meczu saudyjskiej ligi, kibice przeciwnej drużyny prowokowali Cristiano Ronaldo
  • Kapitan reprezentacji Portugalii odpowiedział im obraźliwym gestem
  • Sprawą już zajmuje się Komisja Dyscyplinarna Saudyjskiej Federacji Piłkarskiej

Ronaldo nie powstrzymał nerwów. Czekają go problemy?

Cristiano Ronaldo mogą czekać spore problemy. W niedzielę jego Al-Nassr mierzył się na wyjeździe w meczu ligowym z byłym klubem Grzegorza Krychowiaka, Al-Shabab. Faworyci wygrali 3:2, a kapitan reprezentacji Portugalii pewnie wykorzystał rzut karny, a kibice gospodarzy prowokowali go w najstarszy, znany sposób: skandując nazwisko Lionela Messiego.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie utrzymał nerwów na wodzy. Odwrócił się w kierunku lokalnych fanów i wykonał obraźliwy gest.

Sytuacją już zajmuje się Komisja Dyscyplinarna Saudyjskiej Federacji Piłkarskiej. Wydaje się, jednak, że gwiazdora nie czekać będzie za to surowa kara. Decyzje komisji muszą się bowiem opierać na materiale z transmitowanych meczów, a dowody w sprawie pochodzą głównie z mediów społecznościowych. Saudyjskie media podkreślają, że 39-latek w przeszłości już dwukrotnie wykonywał podobne gesty i nie zostawał ukarany.

Ronaldo utrzymuje bardzo wysoką formę. W tym sezonie rozegrał już 29 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich 28 bramek i jedenaście asyst.

Zobacz też: Oficjalnie: Yamal poszedł śladami Messiego – na razie pod kątem biznesowym.

Komentarze