Ruediger: będąc szczerym, rozważałem jedynie Chelsea lub Real

Antonio Ruediger
Pressfocus Na zdjęciu: Antonio Ruediger

Antonio Ruediger udzielił wywiadu po raz pierwszy od czasu przenosi z Chelsea do Realu Madryt. Defensor przyznał, że wybierał jedynie pomiędzy pozostaniem w The Blues, a przenosinami do Madrytu. 20 czerwca nastąpi jego oficjalna prezentacja.

  • Antonio Ruediger zdecydował się na przenosiny do Realu Madryt
  • Kibice wiele obiecują sobie po transferze tak utalentowanego stopera
  • Niemiec przyznał, że wybierał tylko pomiędzy dwoma klubami

W La Liga Ruediger jeszcze nie grał

Po pięciu sezonach spędzonych w Chelsea Londyn, Antonio Ruediger uznał, że czas na zmiany w jego życiu i zdecydował się na odejście z klubu. Defensor wybrał Real Madryt, w którym do spółki z Ederem Militao stworzy prawdopodobnie parę środkowych stoperów. Jak przyznał w rozmowie z dziennikiem Marca, transfer do tak silnego i utytułowanego zespołu przyprawia go o dumę. 

– Jestem bardzo dumny i w tym momencie ciągle nie zdaję sobie sprawy, ile to wszystko znaczy, bo ciągle nie byłem w Madrycie. Pojadę tam całą rodziną po zakończeniu zgrupowania Niemiec i myślę, że wtedy zacznę naprawdę rozumieć, co znaczy ten transfer do Realu Madryt – zaczął. 

– W tym okresie to prawda, że miało miejsce wiele rozmów, ale jeśli mam być szczery, rozważałem jedynie Real lub Chelsea. To, co powiem tego dnia madridistas i moim kolegom, jest dla mnie bardzo łatwe i mogę powiedzieć to już teraz. Oddam serce w każdym meczu i w każdej sytuacji. To mogę obiecać. Dam z siebie 100% każdego dnia – dodał. 

Z Realem Madryt Ruediger podpisał czteroletni kontrakt, w ramach którego będzie zarabiał 9 milionów euro rocznie. Dodatkowo otrzyma osiem milionów euro jako bonus za podpis, co po rozbiciu na cztery lata da ostatecznie pensję wynoszącą jedenaście milionów euro netto za sezon.

Sprawdź też: Chelsea wraca po czołowego obrońcę La Ligi

Komentarze