Messi zagra z Ronaldo? Realny scenariusz już na sierpień

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo wkrótce zmierzą się ze sobą na zielonej murawie. 8 sierpnia dojdzie do spotkania towarzyskiego z udziałem Barcelony i Juventusu. Pojedynek Argentyńczyka z Portugalczykiem jest zatem bardzo realny.

  • 8 sierpnia odbędzie się mecz z udziałem Barcelony i Juventusu
  • Jeśli Lionel Messi przedłuży kontrakt z Katalończykami, będzie mógł wystąpić przeciwko Cristiano Ronaldo
  • Od momentu, gdy Portugalczyk odszedł z Realu Madryt jego konfrontacje z Argentyński nie odbywają się regularnie

Messi przeciwko Ronaldo z kibicami na trybunach

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo to w powszechnej opinii dwaj najlepsi piłkarze świata, mający na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Po raz kolejny obaj będą mogli zmierzyć się ze sobą w bezpośrednim starciu już w drugi weekend sierpnia.

Barcelona organizuje dwumecz z Juve. W pierwszym starciu miałyby rywalizować zespoły żeńskie. Z kolei ucztą dla kibiców miałaby być konfrontacja pomiędzy Messim i Ronaldo. Spotkanie ma się odbyć na Camp Nou, a trybuny będą mogły zostać wypełnione widzami w 20 procentach pojemności stadionu.

Argentyńczyk, aby mógł zagrać przeciwko ekipie z Serie A, musi jednak podpisać z Barceloną kontrakt, co nie jest jeszcze takie pewne. Działacze Blaugrany robią, co w ich mocy, aby budżet klubu był stabilny. Aczkolwiek oficjalnego komunikatu w sprawie nowej umowy Messiego jak nie było, tak nie ma.

Mecz z udziałem Barcy i Juventusu miałby odbyć się w ramach Pucharu Gampera, który co roku organizowany jest przez Katalończyków. Tradycja organizowania spotkania, otwierającego nową kampanię, istnieje od 1966 roku. Barcelona wygrała w ośmiu ostatnich tego typu meczach. Po raz ostatni przegrała w 2012 roku z Sampdorią.

Messi z Ronaldo mieli natomiast okazję po raz ostatni zagrać ze sobą w grudniu minionego roku w ramach Ligi Mistrzów. Stara Dama wygrała wówczas 3:0, a Portugalczyk zdobył dwie bramki. Jedno trafienie dołożył Weston McKennie.

Czytaj więcej: Juventus rozważa transakcję z PSG

Komentarze