La Liga: Benzema z dubletem, mistrzowski kunszt Courtoisa [WIDEO]

Thibaut Courtois

Wyniki piątkowych meczów 15. kolejki La Liga. Nie brakowało emocji w piatkowych meczach ligi hiszpańskiej. Trzy punkty zainkasowali zawodnicy Getafe i Realu Madryt. Remisami dzielili się z kolei Cadiz z Almerią oraz Celta Vigo z Sevillą.

Mayoral zapewnił zwycięstwo Getafe

Getafe wywalczyło w piątkowym spotkaniu czwarte zwycięstwo w sezonie. W pokonanym polu zostawiło Mallorkę. Bohaterem meczu został Borja Mayoral, który okrasił występ dubletem. Pierwsze trafienie zanotował po płaskim strzale, a wynik rywalizacji ustalił, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Dwa gole padły na Estadio Nuevo Mirandilla, gdzie Cadiz zremisował z Almerią (1:1). Wynik meczu został otwarty w 40. minucie, gdy Gonzalo Melero sprawił, że golkiper gospodarzy był bezradny. Po przerwie do wyrównania doprowadził Lucas Perez, zamieniając na gola podanie Oscara Garcii.

Kosmiczny Courtois, Benzema z dubletem

Podziałem punktów zakończyła się również batalia w Vigo, gdzie miejscowa Celta zremisowała z Sevillą. Gospodarze byli zespołem grającym bardziej ofensywnie, ale ostatecznie zapewniło to tylko punkt. Bramki w tym starciu zdobyli Gabriel Veiga dla Celty i Kike Salas dla gości.

Na zakończenie piątkowego grania Real Madryt na wyjeździe grał z Realem Valladolid. W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanej potyczki, w której Karim Benzema wyróżnił się pudłem z bliskiej odległości, a Thibaut Courtois genialną obroną. W drugiej połowie błysnął natomiast Karim Benzema, który strzelił dwa gole i trzy punkty zainkasowali podopieczni Carlo Ancelottiego.