Pomocnik FC Barcelony wyklucza transfer. “Planuję zostać tu przez wiele lat”

Pozycja Francka Kessiego w FC Barcelonie w ostatnich tygodniach uległa wzmocnieniu. Iworyjczyk cieszy się obecnie zaufaniem ze strony sztabu szkoleniowego i wyklucza swoje odejście z ekipy Dumy Katalonii.

Franck Kessie
Pressfocus Na zdjęciu: Franck Kessie
  • Franck Kessie miał problemy z adaptacją w Barcelonie i był łączony z odejściem
  • Iworyjczyk poprawił w ostatnich tygodniach swoją pozycję w klubie
  • Pomocnik czuje się obecnie szczęśliwy i nie zamierza odchodzić

Kessie ucina plotki łączące go z odejściem z Barcelony

Kontuzje i zawieszenia kilku istotnych pomocników utorowały Franckowi Kessie drogę do wyjściowego składu FC Barcelony. Iworyjczyk w 2023 roku nie opuścił żadnego spotkania, a w ośmiu z nich wybiegał w podstawowym składzie. Xavi chwalił zawodnika, który na murawie prezentuje coraz większą pewność siebie.

26-latek jeszcze nie tak dawno łączony był z odejściem z Blaugrany. W tym kontekście wymieniało się przede wszystkim Inter Mediolan. Pomocnik w ostatniej rozmowie z mediami podkreślił, że nie zamierza odchodzić. Wyraził również dumę z powodu gry w El Clasico.

– Opuszczenie FC Barcelony nigdy nie przeszło mi przez myśl. Jestem cule i planuję zostać tu na wiele lat. Wielu piłkarzy marzy o grze w El Clasico, a ja zagram w trzech w przeciągu 30 dni – stwierdził zawodnik. 

Iworyjczyk odniósł się również do trudnych początków w nowym klubie. 

– Moje pierwsze miesiące tutaj nie były łatwe. Nie grałem zbyt wiele. Xavi cały czas prosił mnie o cierpliwość, podkreślając, że we mnie wierzy. Chciał, żebym był wytrwały i kontynuował ciężką pracę na treningach, a moje szanse nadejdą – dodał Kessie.

Także u nas: FC Barcelona szykuje zaskakujący transfer? Napastnik zaoferował się klubowi

Komentarze