Były zawodnik uderza w Barcę: potrzebowałem innych metod treningowych

Memphis Depay w ostatnim wywiadzie skrytykował FC Barcelonę. Holender stwierdził, że w klubie treningi nie były dla niego optymalne. Ponadto skrytykował również sposób, w jaki Blaugrana zwolniła Ronalda Koemana.

Memphis Depay
Pressfocus Na zdjęciu: Memphis Depay
  • Memphis Depay lepiej czuje się w obecnym sezonie w Atletico, aniżeli w Barcelonie
  • Holender skrytykował metody treningowe katalońskiego klubu
  • Napastnikowi nie podobał się również sposób, w jaki traktowany był Ronald Koeman

Memphis Depay w krytycznych słowach o FC Barcelonie

Memphis Depay w zimowym oknie transferowym przeniósł się z FC Barcelony do Atletico Madryt. Po trudnym początku napastnik zaczął coraz lepiej rozumieć się z kolegami na boisku i zdążył już zanotować kilka trafień. Snajper nie dogadywał się zbytnio w Barcelonie z Xavim, który wolał stawiać na innych zawodników.

W ostatnim wywiadzie Holender uderzył w swój były klub. 28-latek odniósł się do metod treningowych, stosowanych w Barcelonie. Jego zdaniem nie były one optymalne. 

– Potrzebuję konkretnych planów treningowych, żeby być w optymalnej dyspozycji. To nie zawsze przebiegało dobrze w FC Barcelonie, ale pasuje mi w Atletico Madryt. Sposób, w jaki tutaj pracujemy, mi odpowiada – stwierdził Holender.

Depay odniósł się również do zwolnienia przez Dumę Katalonii Ronalda Koemana. Według napastnika nie został on potraktowany odpowiednio. 

– Sposób, w jaki Ronald Koeman był traktowany w Barcelonie nie był odpowiedni. Nie szanuję tego. Koeman to trener z klasą i wspaniała osoba. On zdecydowanie na to nie zasłużył – dodał. 

Sprawdź: FC Barcelona chce sprowadzić francuskiego defensora, ale na swoich warunkach

Komentarze