Szybka rekcja Sousy. Nowe twarze w drodze na zgrupowanie reprezentacji Polski

Paulo Sousa
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Paulo Sousa

Plaga kontuzji dopadła Biało-czerwonych. Paulo Sousa zadecydował, że dowoła jeszcze dwóch piłkarzy na zgrupowanie reprezentacji przed ważnymi meczami o punkty. Informację na ten temat przekazał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski.

  • Pech nie opuszcza Paulo Sousy
  • Przed reprezentacją Polski trzy ważne pojedynki o punkty, w tym z Anglią
  • Tuż przed wrześniowym zgrupowaniem problemy zdrowotne ma aż siedmiu zawodników

Awaryjne powołania Paulo Sousy

Bądźmy szczerzy. Paulo Sousa ma pod górkę od początku pracy z reprezentacją Polski. Kiedy zimą przejmował stery wszystko miało wyglądać inaczej. Tymczasem już wtedy pojawiły się pierwsze problemy z koranowirusem wśród piłkarzy, z kolei przed wyjazdem na Euro 2020 z kadry wypadł Arkadiusz Milik czy Krzysztof Piątek.

Aktualna sytuacja również nie należy do najlepszych. Tuż po poniedziałkowej konferencji dowiedzieliśmy się, że przez kontuzje na kadrę nie przyjadą Kacper Kozłowski, Sebastian Szymański, Dawid Kownacki oraz Krzysztof Piątek. Na domiar złego, Mateusz Klich uzyskał w niedzielę pozytywny wynik na obecność Covid. W dodatku do pełnej dyspozycji nie wrócił jeszcze Arkadiusz Milik, natomiast Piotr Zieliński zameldował się w Warszawie z drobnym urazem uda.

Stąd też nadszedł czas na dodatkowe rozwiązania. Jakub Kwiatkowski poinformował, że do Biało-czerwonych lada moment dołączą Bartosz Slisz z Legii Warszawa oraz Damian Szymański z AEK Ateny. Zawodnik Wojskowych nie miał okazji jeszcze wystąpić w meczu z orzełkiem na piersi.

Przeczytaj również: Paulo Sousa: problemy kadrowe? musimy być kreatywni

Komentarze