Polska zagra towarzysko z gigantem? “Rozmowy są zaawansowane”

Reprezentacja Polski
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Sebastian Staszewski przekazał, że w czerwcu reprezentacja Polski może rozegrać towarzyski mecz z Niemcami. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ale negocjacje trwają i są na zaawansowanym poziomie.

  • Polska może zagrać towarzyski mecz z Niemcami
  • Spotkanie ma odbyć się w Warszawie
  • Będzie okazją dla Błaszczykowskiego, aby pożegnać się z kadrą narodową

Niemcy czerwcowym rywalem reprezentacji Polski

We wtorek PZPN oficjalnie ogłosił, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos, który przejął schedę po Czesławie Michniewiczu. Portugalczyk przygodę z Biało-Czerwonymi rozpocznie od meczów eliminacyjnych do EURO 2024. W marcu nasza kadra zmierzy się z Czechami oraz Albanią.

Polski Związek Piłki Nożnej myśli już jednak o kolejnych miesiącach i planuje spore wydarzenie w Warszawie. Jak się okazuje nasza kadra ma spore szanse zagrać towarzyski mecz z reprezentacją Niemiec.

– W czerwcu reprezentacja Polski ma zagrać towarzysko z Niemcami w Warszawie. Negocjacje trwają, są zaawansowane i na dziś szansa na taki sparing jest duża Przy okazji meczu z Niemcami poważnie rozważany jest pomysł pożegnania z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego – poinformował w mediach społecznościowych Sebastian Staszewski.

Jak dodaje dziennikarz Interii mecz z Niemcami może okazać się pożegnalnym spotkaniem w reprezentacji Polski dla Jakuba Błaszczykowskiego. Były gracz Borussii Dortmund ma na swoim koncie 108 występów i 21 goli w drużynie narodowej. Zadebiutował w 2006 roku przeciwko Arabii Saudyjskiej, jednak ostatni raz dla Biało-Czerwonych zagrał w 2019 roku.

Błaszczykowski w obecnym sezonie nie wystąpił w żadnym meczu Wisły Kraków z powodu kontuzji. W zespole Białej Gwiazdy wierzą jednak, że będzie gotowy do gry na wiosnę.

Zobacz również: Kolonia się rozrasta. Następny Polak zagra w Spezii

Komentarze