Polscy kadrowicze docenieni. Są w gronie najlepszych

Nicola Zalewski (z prawej)
Pressfocus Na zdjęciu: Nicola Zalewski (z prawej)

Tuttosport jak co roku organizuje plebiscyt Golden Boy. W gronie najlepszych młodych piłkarzy na świecie jest trzech polskich piłkarzy.

  • Poznaliśmy stu nominowanych w plebiscycie Golden Boy
  • To nagroda dla najlepszego młodego piłkarza na świecie
  • Nominację otrzymało trzech Polaków

Reprezentanci Polski w gronie nominowanych

Za nami zgrupowanie reprezentacji Polski, która w czerwcu rozegrała cztery mecze w Lidze Narodów. W jego trakcie Czesław Michniewicz nie bał się stawiać na młodych piłkarzy, z czego skorzystali między innymi Nicola Zalewski i Jakub Kamiński. To oni mają w przyszłości stanowić o sile biało-czerwonych. Zrozumiałe jest zatem wyróżnienie, które spotkało tych graczy. Zalewski oraz Kamiński zostali nominowani przez dziennik Tuttosport do tegorocznego plebiscytu Golden Boy na najlepszych młodych piłkarzy na świecie. Zaszczytu obecności w gronie stu zawodników dostąpił też Kacper Kozłowski.

Zalewski to jeden z największych wygranych minionego zgrupowania. 20-latek udowodnił, że regularne występy w Romie to nie przypadek. Zawodnik ten pojawił się na boisku w każdym z czterech czerwcowych meczów. Z Holandią spędził na murawie 90 minut, a do tego zaliczył jeszcze asystę.

Pozytywny sygnał Czesławowi Michniewiczowi dał też Kamiński, czyli autor gola przeciwko Walii. 20-latek wystąpił później jeszcze przeciwko Belgii. Od przyszłego sezonu oglądać go będziemy w Wolfsburgu. Z kolei w Brighton spróbuje przebić się trzeci z nominowanych Polaków, czyli Kacper Kozłowski, który był już na Euro 2020 z kadrą. Lista stu nominowanych w plebiscycie Golden Boy zostanie jesienią zmniejszona do dwudziestu nazwisk. Triumfatora poznamy pod koniec roku. Do faworytów należą: Gavi, Jude Bellingham, Eduardo Camavinga, czy Jamal Musiala.

Czytaj także: Olkiewicz w środę #16 Tylko tego oczekuję od kadry Michniewicza

Komentarze