Gorzkie słowa Domenecha o reprezentacji Polski

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Nie milkną echa odpadnięcia reprezentacji Polski z Euro 2020. Raymond Domenech uznał wręcz, że Robert Lewandowski urodził się w kraju, w którym nigdy nie zdoła zrealizować swojego potencjału.

  • Reprezentacja Polski z dorobkiem jednego punktu pożegnała się z Euro 2020
  • Raymond Domenech ubolewa zwłaszcza nad sytuacją Roberta Lewandowskiego
  • Były selekcjoner reprezentacji Francji uważa wręcz, że napastnik Bayernu urodził się w “niewłaściwym kraju”

Domenech: Lewandowski to gigant urodzony w niewłaściwym kraju

Reprezentacja Polski zawiodła na Euro 2020. Biało-czerwoni zdobyli zaledwie punkt w trzech spotkaniach fazy grupowej i musieli uznać wyższość Szwedów, Hiszpanów, a nawet Słowaków, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie. W Polsce uważa się, że to wynik znacznie poniżej możliwości personalnej kadry, ale nieco innego zdania jest Raymond Domenech.

Ależ smutna jest ta pierwsza runda Euro. Robert Lewandowski po raz kolejny odpada przedwcześnie. Gigant, który urodził się w niewłaściwym kraju, by wynieść pełnię swojego talentu na szczyt – napisał były selekcjoner reprezentacji Francji na swoim koncie twitterowym.

Trzeba przyznać, że kapitan Biało-czerwonych nie może mieć sobie wiele do zarzucenia. Strzelił trzy bramki, w tym tę dającą nam punkt w meczu z Hiszpanią (1:1), a także kolejne dwie przeciwko Szwecji (2:3). Co prawda napastnik Bayernu Monachium zmarnował dwie dogodne okazje do zdobycia gola, ale udowodnił, że jest liderem zdolnym do pociągnięcia drużyny w trudnych okolicznościach.

Słowa kontrowersyjnego trenera odbiły się jednak szerokim echem. Część polskich kibiców uważa, że taka wypowiedź to potwarz dla reprezentacji Polski. Przypomnijmy jednak, że w rozmowie z nami dziennikarz Canal+, Tomasz Ćwiąkała, przyznał, że z Lewandowskim w kadrze Hiszpanie byliby głównymi faworytami do sięgnięcia po mistrzostwo Europy.

Nasz czołowy napastnik ma za sobą spektakularny sezon. W barwach Bayernu Monachium zdobył 48 bramek w 40 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Pobił również rekord Bundesligi dotyczący zdobytych goli w trakcie jednego sezonu ligowego, dzierżony przez niemal pięć dekad przez Gerda Muellera.

Przeczytaj również: Tomasz Ćwiąkała: boję się meczu z Hiszpanią.

Komentarze