Cezary Kulesza odwiedził kadrowiczów

Cezary Kulesza
Pressfocus Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Przed reprezentacją Polski ważne spotkania w kontekście walki o awans do mundialu w Katarze. Biało-czerwonych prześladuje jednak pech, czego wynikiem jest plaga kontuzji wśród zawodników. Wieczorem w poniedziałek na zgrupowaniu pojawił się Cezary Kulesza, który porozmawiał z kadrowiczami i przy okazji zjadł z nimi kolację.

  • Paulo Sousa ma spory ból głowy przed wrześniowymi eliminacjami do mistrzostw Świata
  • Selekcjoner nie może skorzystać aż z 13 piłkarzy, którzy wcześniej byli brani pod uwagę w kadrze
  • Nowy prezes PZPN, Cezary Kulesza pojawił się poniedziałek na zgrupowaniu, gdzie dodał otuchy zawodnikom w tych trudnych momentach

Plaga kontuzji w obozie Biało-czerwonych

Za nami pierwsza konferencja reprezentacji Polski po nieudanym Euro 2020. Na pytania dziennikarzy w poniedziałek odpowiadał Paulo Sousa. Selekcjoner nie może spać spokojnie, ponieważ kadra na wrześniowe starcia jest mocno osłabiona. Na zgrupowaniu nie znaleźli się m.in Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Kacper Kozłowski, Sebastian Szymański, Mateusz Klich czy Dawid Kownacki. Na dodatek wciąż nie mamy pewności, co ze zdrowiem Piotra Zielińskiego i Grzegorza Krychowiaka.

Pomocnik Napoli przyleciał do Warszawy z drobną kontuzją uda. Fizjoterapeuci zrobią wszystko, aby Zielik był gotowy przynajmniej na pojedynek z Anglią. Natomiast Krycha narzekał na ból w kolanie, przez który nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu na bocznym boisku Legii Warszawa. Nowy nabytek FK Kransodaru we wtorek przejdzie badanie rezonansem magnetycznym.

Wynikiem ostatnich wydarzeń było dowołanie przez Portugalczyka dwóch nowych zawodników. Do drużyny narodowej dołączyli Bartosz Slisz oraz Damian Szymański (więcej tutaj).

Nowy prezes PZPN spotkał się z piłkarzami

Cezary Kulesza został nowym prezesem PZPN. Najważniejszy człowiek w krajowej piłce spotkał się już wcześniej z Paulo Sousą, z kolei teraz przyszedł czas na kilka chwil z samymi piłkarzami, którzy w najbliższych dniach będą reprezentować Polskę w eliminacjach do mundialu w Katarze.

Roman Kołtoń uchylił rąbek tajemnicy, dodając zdanie z wypowiedzi Kuleszy przed zawodnikami. Przewodniczący Polskiego Związku Piłki nożnej zaznaczył, że kadrowicze mogą liczyć na jego pomoc o każdej porze dnia i nocy. W uwadze dziennikarza Prawdy Futbolu były to najważniejsze zdania, ponieważ ostatnie tygodnie są dość pechowe dla sztabu szkoleniowego, jak i całego zespołu.

Przeczytaj również: Paulo Sousa: problemy kadrowe? musimy być kreatywni

Komentarze