Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo

Matty Cash
fot. PressFocus Na zdjęciu: Matty Cash

Matty Cash otrzymał we wtorek polskie obywatelstwo. W Pałacu Prezydenckim pod wnioskiem złożonym przez piłkarza Aston Villi podpisał się Wojewoda Mazowiecki.

  • Wwszystko wskazuje na to, że już w listopadzie Matty Cash stanie przed szansą debiutu w reprezentacji Polski
  • 24-latek jest od wtorku obywatelem Polski
  • Według doniesień Paulo Sousa powoła zawodnika Aston Villi już na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski

Matty Cash będzie miał polski paszport

Matty Cash i gra tego zawodnika w reprezentacji Polski, to temat, który w ostatnim czasie elektryzuje kibiców Biało-czerwonych i przedstawicieli mediów. W związku z tym, że sytuacja związana z przyznaniem obywatelstwa 24-letniemu zawodnikowi właśnie znalazła swój szczęśliwy finał, bardzo prawdopodobne jest, że Cash zostanie powołany przez Paulo Sousę do drużyny narodowej już na listopadowe starcia. To, że temat nabrał tempa, miał fakt związany ze spotkaniem prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z Prezydentem Andrzejem Dudą. W związku z tym nowy sternik polskiej centrali może odhaczyć pierwszy sukces w nowej roli.

Przed Biało-czerwonymi potyczki z Andorą i Węgrami. Bój z ekipą Koldo Alvareza odbędzie się 12 listopada. Tymczasem z Madziarami reprezentacja Polski na PGE Narodowym w Warszawie zagra 15 listopada. W tych starciach Biało-czerwoni będą chcieli postawić kropkę nad i w walce o miejsce w barażach o munidal w Katarze.

Matty Cash prawdopodobnie o miejsce w wyjściowym składzie Biało-czerwonych rywalizować będzie z Kamilem Jóźwiakiem. 24-latek w tej kampanii rozegrał 10 spotkań w koszulce teamu z Villa Park, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę.

Cash ma kontrakt z Aston Villą do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość zawodnika wynosi natomiast 22 miliony euro. Zanim prawy obrońca dołączył do teamu z Birmingham, to bronił barw Nottingham Forest. Właśnie z tej ekipy dołączył do The Villas we wrześniu minionego roku, kosztując blisko 16 milionów euro.

Czytaj więcej: Cash zabrał głos na temat gry w reprezentacji Anglii

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 13:10.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze