Cash zabrał głos na temat gry w reprezentacji Anglii

Matty Cash
Pressfocus Na zdjęciu: Matty Cash

Matty Cash wyraża chęć gry dla reprezentacji Polski. Czy defensor Aston Villi przyjąłby jednak powołanie do kadry Anglii? Na to pytanie piłkarz odpowiedział na antenie Kanału Sportowego.

  • Matty Cash jest coraz bliżej otrzymania polskich dokumentów
  • Defensor Aston Villi będzie mógł zatem zagrać w kadrze Paulo Sousy
  • Czy 24-latek przyjąłby jednak powołanie do kadry Anglii?

Cash coraz bliżej reprezentacji Polski

Kilka tygodni temu pojawiła się możliwość, żeby Matty Cash zagrał w reprezentacji Polski. Wahadłowy Aston Villi nie miał jednak wyrobionych polskich dokumentów, więc wydawało się, że scenariusz ten będzie możliwy dopiero w przyszłym roku. Sprawy przyśpieszyły jednak na prośbę Paulo Sousy. Media informuje, że 24-latek założy koszulkę z orzełkiem na piersi już w listopadzie, gdy zmierzymy się z Andorą i Węgrami.

Cash udzielił już kilku wywiadów polskim dziennikarzom. Tym razem był gościem programu Moc Futbolu na antenie Kanału Sportowego, gdzie odpowiedział na pytanie, czy przyjąłby powołanie do reprezentacji Anglii.

Nie ma mowy! Mam polskie korzenie. Muszę być uczciwy wobec siebie i mojej rodziny. Podjąłem już decyzję. To spełnienie marzeń, aby reprezentować Polskę – odpowiedział zdecydowanie. Wątek ten był kontynuowany.

Nigdy z nim nie rozmawiałem (z Southgate’em), nie było tematu mojego powołania, więc nie było też mowy o ewentualnym reprezentowaniu Anglii na Euro – doprecyzował wahadłowy Aston Villi, który w sezonie 2021/2022, rozegrał już dziewięć meczów na poziomie Premier League. Zdołał nawet strzelić jednego gola.

Czytaj także: Buksa show w MLS! Polak uratował kolegów [WIDEO]

Komentarze