Anglicy przekażą premie za Euro 2020 brytyjskiej służbie zdrowia

Harry Maguire
Harry Maguire Pressfocus

Z wysp dochodzą nas słuchy, że piłkarze reprezentacji Anglii przekażą swoje premie za udział w Euro 2020 brytyjskiej służbie zdrowia. Kadrowicze chcą w sten sposób wesprzeć tamtejszych lekarzy i wszystkich pozostałych, którzy walczą na pierwszym froncie z pandemią koranowirusa.

  • Piłkarze reprezentacji Anglii przekażą premie za Euro 2020 brytyjskiej służbie zdrowia
  • Powodem takiej decyzji jest solidarność z ludźmi, którzy na co dzień dbają o zdrowie najbardziej potrzebujących podczas panedmii koranowirusa

Solidarny gest Anglików

Suma całej premii dla wszystkich piłkarzy, którzy znaleźli się w finale Euro 2020 sięga około 10 milinów funtów. Właśnie taką kwotę kadrowicze Southgate’a chcą przekazać specjalnej organizacji NHS Charities Together, która współpracuje z brytyjską służbą zdrowia. O wszystkim, jako pierwszy poinformował Daily Mail, natomiast później wieści znalazły potwierdzenie w krajowych mediach.

Co ciekawe, tuż przed rozpoczęciem tegorocznych mistrzostw Europy, Angielska Federacja Piłkarska przygotowała się na takie rozwiązanie. Poniżej przytaczamy fragment oficjalnego oświadczenia.

– “Po pozytywnych rozmowach z FA, drużyna seniorów Anglii z przyjemnością potwierdza, że ​​znacząca darowizna z ich międzynarodowych opłat meczowych zostanie przekazana na rzecz NHS Charities Together za pośrednictwem inicjatywy #PlayersTogether. Te pieniądze są przekazywane wsparcie różnych wartościowych celów i wykorzystywane są wszystkie premie za mecze od września 2018 roku” – czytamy na stronie angielskiego Związku Piłki Nożnej.

Przeczytaj również: Włochy – Anglia. Typy, kursy, zapowiedź

Włochy
Anglia
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. lipca 2021 20:55.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze