Półfinały Euro 2020 – gdzie zostaną rozegrane? Gospodarz na 1/2 finału Euro

Wembley
Wembley PressFocus

We wtorek i środę rozegrane zostaną półfinałowe spotkania Euro 2020, które wyłonią dwie reprezentacje, które w niedziele zmierzą się w wielkim finale. Do najlepszej czwórki awansowały zespoły Anglii, Danii, Hiszpanii i Włoch. Gdzie rozegrane zostaną mecze 1/2 finału?

  • Półfinałowe spotkania Euro 2020 rozegrane zostaną 6 i 7 lipca
  • W pierwszym meczu Włochy zmierzą się z Hiszpanią, natomiast w drugim Anglia z Danią
  • Oba spotkania rozegrane zostaną na Wembley w Londynie

Decydujące mecze Euro 2020 na Wembley

Lokalizacja decydujących spotkań Euro 2020 – półfinałowych i finałowego – znana była już prze turniejem. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) uznała, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozegranie trzech ostatnich meczów turnieju finałowego Mistrzostw Europy na londyńskim Wembley.

W Londynie do tej pory rozegrano cztery spotkania Euro 2020 – trzy fazy grupowej oraz jedno 1/8 finału. W każdym z nich wystąpiła reprezentacja Anglii, która będzie miała możliwość gry na własnym terenie również w półfinale i ewentualnym finale.

Mogące pomieścić 90 tysięcy kibiców Wembley nie będzie mogło jednak zostać w pełni wypełnione. Podjęta została jednak decyzja o zwiększeniu liczby kibiców, którzy będą mogli zasiąść na trybunach w porównaniu do meczów w fazie grupowej (25% pojemności) i 1/8 finału (50% pojemności). Podczas półfinałów i meczu finałowego trybuny będą mogły zostać wypełnione w 67%, co daje około 60 tysięcy kibiców. Niestety z uwagi na panujące w Wielkiej Brytanii obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, na trybunach będą mogli zasiąść tylko kibice reprezentacji Anglii.

W pierwszym meczu 1/2 finału Euro 2020 reprezentacja Włoch zmierzy się we wtorek z Hiszpanią, natomiast w drugim, który odbędzie się w środę, Anglia zagra z Danią. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 21:00.

Włochy
Hiszpania
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 6. lipca 2021 20:56.
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 7. lipca 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze