Deschamps ucina spekulacje dotyczące Benzemy

Benzema i Deschamps w 2013 roku
Benzema i Deschamps w 2013 roku PressFocus

Karim Benzema jest najskuteczniejszym francuskim napastnikiem, ale nie zagrał w reprezentacji od sześciu lat. Didier Deschamps regularnie musi odpowiadać na pytania dotyczące zawodnika Realu Madryt, ale twardo stoi przy swojej decyzji.

Benzema nie powróci do reprezentacji Francji

Karim Benzema ostatnie spotkanie w barwach Les Bleus rozegrał 8 października 2015 roku. Występ przeciwko Armenii okrasił dwiema bramkami i asystą (4:0). Wiele wskazuje na to, że to starcie pozostanie jego pożegnalnym w koszulce Trójkolorowych.

Absencja gwiazdy Realu Madryt w reprezentacji jest związana z aferą, która ciągnie się za zawodnikiem do tej pory. Benzema brał ponoć udział w szantażowaniu Mathieu Valbueny, którego seks-taśma wpadła w ręce znajomych napastnika Królewskich. Gdy sytuacja ta wyszła na jaw, Didier Deschamps natychmiast przestał powoływać zawodnika na zgrupowania, mimo, że sam zainteresowany zaprzecza oskarżeniom.

Selekcjoner kadry Francji udzielił wywiadu Kickerowi, w którym odpowiadał na pytania odnośnie kadry na nadchodzące Euro. 18 maja poda on listę 26 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju. Możemy być pewni, że nie znajdzie się na niej Karim Benzema.

Nie jestem tutaj, by sprawiać niespodzianki. Nie jestem świętym Mikołajem – odpowiedział kategorycznie Deschamps na pytanie o napastnika Realu Madryt.

Selekcjoner wyraził też niepokój odnośnie stanu zdrowotnego kilku ważnych graczy.

Są gracze, jak Corentin Tolisso. Dochodzą do siebie, ale nie mam wszystkich informacji na temat jego stanu – skomentował trener obecnych mistrzów świata.

Portal Football365 zastanawia się, czy Deschamps rozważy powołanie Benzemy, jeżeli kontuzji dozna Olivier Giroud. Wydaje się jednak, że droga do szatni Les Bleus jest dla napastnika Los Blancos definitywnie zamknięta. Przynajmniej dopóki zarządza nią Didier Deschamps.

33-latek zanotował 28 bramek i osiem asyst w 43 występach w tym sezonie.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze