Arsenal broni Sakę. “To nie może być kontynuowane”

Bukayo Saka
PressFocus Na zdjęciu: Bukayo Saka

Arsenal wydał oficjalne oświadczenie, w którym broni Bukayo Sakę. 19-letni Anglik nie wykorzystał decydującego rzutu karnego w finale Euro 2020, przez co padł ofiarą licznych rasistowskich komentarzy w mediach społecznościowych.

  • Bukayo Saka nie wykorzystał decydującego rzutu karnego w finale Euro 2020
  • W wyniku tego 19-latek padł ofiarą rasistowskich obelg w mediach społecznościowych
  • Arsenal wydał oświadczenie, w którym bierze swojego zawodnika w obronę

Arsenal: rasistowskie ataki na graczy muszą ustać

Bukayo Saka padł ofiarą lawiny rasistowskich komentarzy. 19-latek przegrał pojedynek z Gianluigim Donnarummą, w wyniku czego Anglia straciła szansę na pierwsze w historii zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Swego gracza w obronę wziął Arsenal.

“Zeszłej nocy widzieliśmy, jak Bukayo Saka dotarł do finału Euro 2020 w wieku dziewiętnastu lat.

Bukayo jest z nami od siódmego roku życia i Arsenal nie posiada się z dumy, widząc, w jaki sposób reprezentował Anglię w przekroju całego turnieju. Można to było odczuć w całym klubie.

Zeszłej nocy byliśmy świadkami przywództwa i charakteru, z jakiego znamy i za który kochamy Sakę. To uczucie dumy szybko jednak przemieniło się w smutek z powodu rasistowskich komentarzy, którym nasz młody gracz został poddany na swoich portalach społecznościowych tuż po ostatnim gwizdku.

Po raz kolejny powtarzamy: potępiamy rasizm, którego ofiarą pada wielu czarnoskórych graczy. To musi ustać. Właściciele portali społecznościowych oraz władze muszą działać, aby zapewnić, że te obrzydliwe nadużycia, na które nasi gracze są narażeni na co dzień, ustaną.

W Arsenalu wdrożyliśmy wewnętrzne procesy, które mają zapewnić naszym zawodnikom wsparcie emocjonalne i praktyczne w tej kwestii, ale niestety nie możemy zrobić wiele. Nasza wiadomość dla Bukayo brzmi: trzymaj głowę wysoko, jesteśmy z ciebie bardzo dumni i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy się znowu w Arsenalu” – można przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Jako się rzekło, Saka dotarł do finału mistrzostw Europy w wieku 19 lat. Nie wziął udziału w zaledwie jednym spotkaniu Synów Albionu na turnieju – pierwszym, przeciwko Chorwacji. Skrzydłowy wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie decydującego rzutu karnego i nie zdołał go wykorzystać, a w efekcie tytuł powędrował do reprezentacji Włoch.

Przeczytaj również: Boris Johnson z apelem. “Wstydźcie się”.

Komentarze