Znamy sędziego meczu Hiszpania – Francja. Miał już okazję prowadzić wielki mecz

Hiszpania - Francja to pierwsze spotkanie półfinału Euro 2024. UEFA ujawniła nazwisko sędziego, który poprowadzi hitowy mecz na Allianz Arena w Monachium.

Hiszpania - Włochy
Obserwuj nas w
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Hiszpania - Włochy

Euro 2024: poznaliśmy nazwisko arbitra półfinału Hiszpania – Francja

Do końca Euro 2024 pozostały już tylko trzy spotkania – dwa półfinałowe mecze i finał w Berlinie. Na placu boju są cztery drużyny. O złoty medal walczą Hiszpania, Francja, Holandia i Anglia. W tym gronie brakuje gospodarzy Mistrzostw Europy, a więc reprezentacji Niemiec.

POLECAMY TAKŻE

W pierwszym pojedynku 1/2 finału czeka nas starcie HiszpaniaFrancja. Ten mecz odbędzie się na Allianz Arena w Monachium. Kto będzie sędzią tej potyczki? UEFA odkryła karty i poinformowała, że ten mecz poprowadzi Slavko Vincić. Słoweniec na Euro 2024 był rozjemcą rywalizacji Hiszpania – Włochy i raczej nie uzyskał pozytywnych ocen swojej pracy. Vincić w sezonie 2023/24 był sędzią finału Ligi Mistrzów, czyli starcia Borussia Dortmund – Real Madryt na Wembley.

Czy wyznaczenie 44-latka z Mariboru oznacza, że Szymon Marciniak może liczyć na finał Euro 2024? UEFA musi rozdzielić jeszcze dwa mecze – drugi z półfinałów, czyli pojedynek Holandia – Anglia, i spotkanie o złoty medal.

Zobacz także: Olkiewicz: przezorny zawsze znienawidzony, czyli niekochany Gareth Southgate

Komentarze