UEFA oficjalnie ukarała Bellinghama. Co z meczem ze Szwajcarią?

Jude Bellingham został ukarany grzywną za swojej zachowanie przy okazji meczu ze Słowenią na Euro 2024. Informacje na ten temat przekazała strona internetowa Uefa.com.

Jude Bellingham
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Jude Bellingham

Jude Bellingham ukarany grzywną i zawieszeniem

Jude Bellingham to bez wątpienia jedna z kluczowych postaci reprezentacji Anglii. Tymczasem znana jest już kara dla Anglika za obsceniczny gest w trakcie spotkania ze Słowenią. Piłkarz Realu Madryt wyróżnił się tym, że zdobył bramkę w doliczonym czasie gry w spotkaniu 1/8 finału. Jednocześnie Synowie Albionu przedłużyli swoje szanse na grę w ćwierćfinale. Finalnie to się udało dzięki bramce zdobytej w dogrywce.

POLECAMY TAKŻE

Tymczasem Bellingham po strzeleniu gola na 1:1 celebrował radość po zdobyciu bramki w niecodzienny sposób, który dla wielu był obrzydliwy. Sprawę przeanalizowała UEFA, która podjęła decyzję o ukaraniu zawodnika. Reprezentant Anglii został objęty grzywną w wysokości 30 tysięcy euro i zawieszenie na jeden mecz, które jest jednak objęte okresem próbnym na rok. Tym samym zawodnik będzie mógł wystąpić w sobotnim starciu ze Szwajcarią na Euro 2024.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Reprezentacja Anglii zmierzy się z Helwetami na arenie w Duesseldorfie o godzinie 18:00. Zwycięzca tej pary zmierzy się z lepszym ze spotkania Holandia – Turcja. Bellingham stanie natomiast przed szansą rozegrania swojego 34 meczu w drużynie narodowej. Jak na razie strzelił w nich pięć goli. Na trwających mistrzostwach Europy piłkarz wystąpił w czterech spotkaniach, notując w nich dwa trafienia.

Czytaj więcej: Brahim Diaz z lukratywną ofertą, Real Madryt poznał stanowisko piłkarza

Komentarze