Trener rywali Polaków reaguje w UEFA i liczy na zmianę przed Euro

UEFA rozważa zmianę w przepisach na Euro 2024. Liczba piłkarzy, których trenerzy będą mogli zabrać na turniej może wzrosnąć z 23 do 26. Jak podaje soccernews.nl, zwolennikiem takiej reformy jest Ronald Koeman.

Ronald Koeman
Obserwuj nas w
Michael Bulder / Alamy Na zdjęciu: Ronald Koeman
  • Zgodnie z obecnymi przepisami selekcjonerzy mogą zabrać na turniej 23 zawodników
  • UEFA rozważa powiększenie tej liczby
  • O dokonanie zmian zaapelował Ronald Koeman

UEFA dokona istotnej zmiany?

Liczba piłkarzy, jakich zgodnie z obecnymi przepisami selekcjonerzy będą mogli zabrać na Euro 2024 wynosi 23. To o 3 zawodników mniej, niż mogło polecieć np. na mistrzostwa świata w Katarze niecałe 2 lata temu. UEFA rozważa jednak powrót do 26-osobowej kadry, za czym optuje m.in. selekcjoner reprezentacji Holandii, Ronald Koeman.

POLECAMY TAKŻE

Holenderska federacja wydała oświadczenie, w którym Koeman otwarcie krytykuje obecne zapisy i apeluje do UEFA o zmiany. Zauważa on, że przy potencjalnych urazach, nie będzie dało się np. rozegrać wewnętrznej gry treningowej 11 na 11. Oprócz Holendra za pomysłem powiększenia list powołanych piłkarzy opowiedziało się ponoć jeszcze kilku trenerów.

Jak podają holenderscy dziennikarze, UEFA najprawdopodobniej przychyli się do apelu selekcjonerów. W federacji toczą się dyskusje na ten temat, jednak po konsultacjach z trenerami, w tym m.in. z Ronaldem Koemanem, istnieje duża szansa na osiągnięcie porozumienia.

Holandia swoje zmagania podczas czerwcowego turnieju zainauguruje meczem z Polską. Obie reprezentacje zmierzą się ze sobą 16 czerwca w Hamburgu.

Komentarze